Aktualności

Ekologiczne produkty INVADO

25.05.2011

Do głównych elementów strategii INVADO należą troska o ekologiczny proces produkcji i racjonalne korzystanie z zasobów leśnych. Sukces we wdrażaniu tych zasad potwierdza odkrycie ostatnich dni. W pobliżu siedziby firmy INVADO, producenta drzwi wewnętrznych, zauważono smardze, rzadkie i dość wymagające grzyby.

Smardze wytwarzają owocniki wiosną. W Polsce od lat 80 - tych znajdują się pod ścisłą ochroną gatunkową, a ich obecność świadczy o proekologicznej i odpowiedzialnej postawie firmy.  Smardze są bardzo rzadkie i podlegają ochronie. Żaden szanujący się grzybiarz nie zerwie smardzów, mimo że byłaby z nich świetna zupa.

Pracownicy INVADO również doceniają grzybowe kulinaria, ale firmowych smardzów na pewno nie przerobią na sos.  – Cieszymy się, że tutaj są. To żywy dowód naszej troski o dobrą kondycję naturalnych ekosystemów – mówi Adam Hucz z INVADO.

Działania zmierzające do ochrony przyrody powinny być nieodłączną częścią strategii odpowiedzialnych producentów. Wszyscy lubimy drzwi czy szafy wykonane z drewna, bo są gustowne i trwałe. Modny ostatnio, ekologiczny design uczynił z tego materiału swój koronny element. Warto jednak pamiętać, że racjonalne wykorzystywanie drzew ma duży wpływ na stan środowiska i wybierać producentów, którzy uwzględniają to w swoich działaniach.

Ekologiczne produkty INVADO

Firma INVADO posiada prestiżowy certyfikat FSC, nadany przez niezależną, międzynarodową organizację Forest Stewardship Council. Zrzesza ona firmy, instytucje i społeczności, które przestrzegają zasady ekologii w procesach produkcji leśnej i są zainteresowane ochroną przyrody oraz respektowaniem praw ludności związanej z obszarami leśnymi.

- Kupując okna, drzwi lub inne produkty drewniane oznaczone certyfikatem FSC można mieć pewność, że pochodzą one z lasu zarządzanego zgodnie z dobrem przyrody i zostały wykonane przy użyciu przyjaznych środowisku technik – zapewnia Marek Kapica, dyrektor handlowy INVADO.

Odpowiedzialna, ekologiczna produkcja to jedno, wiele zależy od postawy samych konsumentów. Warto abyśmy wszyscy brali odpowiedzialność za kondycję naszej planety i dokonywali przemyślanych, rozsądnych wyborów. W sklepie i we własnym domu, mamy wpływ na to jakie środowisko zostawimy w spadku naszym dzieciom i czy takie historie, jak ta o smardzach w pobliżu siedziby firmy, będą się powtarzać.

Źródło: Intro Media 

Więcej

Firma powiązana:

Invado

Telefon 34 35 10 540
www.invado.pl
biuro@invado.pl

Invado