Aktualności

Tikkurila Marką Wysokiej Reputacji Premium Brand 2015

11.06.2015

Marka Tikkurila została wyróżniona tytułem Marki Wysokiej Reputacji w kolejnej edycji projektu Premium Brand. Jest to jedyne na polskim rynku badanie, które w tak szeroki sposób analizuje reputację marek wśród konsumentów i firm w otoczeniu biznesowym.

Projekt Premium Brand prowadzony jest od 2006 roku, a jego organizatorem jest Fundacja na rzecz reputacji marki "Premium Brand". Wybór na obszar badania reputacji wiąże się ze wzrostem znaczenia tego pojęcia w biznesie, jak również ze zmianą i rozwojem oczekiwań konsumentów. Do stworzenia silnego brandu nie wystarczy konkurencyjna oferta i dobra jakość produktów. Na reputację wpływają wszystkie działania marki lub firmy, a grono ich odbiorców jest bardzo szerokie – to między innymi konsumenci, kontrahenci, pracownicy.

Badanie Premium Brand zrealizował Dom Badawczy Maison na próbie ponad pięciu tysięcy osób. Objęło ono pięć wymiarów, które w największym stopniu decydują o reputacji, czyli: zaufanie do marki, referencje (skłonność polecania marki innym osobom), atmosferę medialną wokół marki, społeczne zaangażowanie (CSR), postrzeganie marki lub firmy jako pracodawcy.

Wyróżnienie zdobyte w oparciu o wyniki obejmujące tak szeroki obszar badawczy, jest dla nas szczególnie cenne – mówi Karina Zawadzka, Brand Manager marki Tikkurila.Cieszymy się, że doceniana jest zarówno wysoka jakość naszych produktów, ich bezpieczeństwo i komfort użytkowania, jak też inne działania marki. Po nagrodzie Laur Konsumenta, którą niedawno odebraliśmy, jest to kolejne wyróżnienie przyznane w oparciu o badanie środowiska, w którym marka funkcjonuje – dodaje.

źródło i zdjęcia: Tikkurila

 

 

 

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.