Aktualności

Termalica Bruk-Bet w ekstraklasie - wielki sukces małego klubu z Małopolski

03.06.2015

Do końca rozgrywek pozostała co prawda jeszcze jedna kolejka, ale już dziś drużyna Termaliki Bruk-Bet z Niecieczy może świętować historyczny awans do ekstraklasy. Jeszcze nigdy w Polsce tak mały klub piłkarski nie dotarł tak wysoko w rozgrywkach ligowych.
Termalica Bruk-Bet w ekstraklasie - wielki sukces małego klubu z MałopolskiTradycja piłki nożnej w Niecieczy, małej miejscowości, która liczy zaledwie 750 mieszkańców, sięga stu lat. Tyle też trzeba było czekać na wielki sukces. Sukces, który nie byłby możliwy bez rozsądnego i dającego poczucie bezpieczeństwa sponsora, jakim jest firma Bruk-Bet - jeden z liderów na rynku producentów kostek brukowych, materiałów nawierzchniowych oraz bloczków z betonu komórkowego.
To wielkie osiągnięcie zawodników oraz działaczy klubu, a dla nas - sponsora, powód do dumy. Dowodzi ono, że ciężką i wytrwałą pracą oraz niezwykłą determinacją można realizować najbardziej ambitne cele i spełniać marzenia - tak podsumował sukces Krzysztof Witkowski, prezes firmy Bruk-Bet.
Awans do ekstraklasy oznacza jednak duże wyzwanie dla władz i sponsora klubu, stadion nie spełnia bowiem kryteriów formalnych i czeka go przebudowa.
Plan przebudowy jest już przygotowany i inwestycja ruszy zaraz po zakończeniu rozgrywek - dodaje sponsor.
Choć na czołowe miejsca w końcowej tabeli I ligi trzeba było w tym roku bardzo ciężko zapracować, to koniec sezonu w wydaniu zawodników z Niecieczy, pod wodzą trenera Piotra Mandrysza, był prawdziwym pokazem walki i woli zwycięstwa. Wygrali osiem spotkań pod rząd, w tym sobotni mecz z Pogonią Siedlce, i tym samym przypieczętowali sobie awans do ekstraklasy już w przedostatniej kolejce.
Tak jak zawodnicy Termaliki Bruk-Bet spełnili sen kibiców o ekstraklasie, tak firma Bruk-Bet od ponad 30 lat spełnia marzenia inwestorów o solidnym i tanim w eksploatacji domu oraz pięknym jego otoczeniu. System budowy Termalica z betonu komórkowego idealnie nadaje się do wznoszenia zarówno jedno-, jak i wielowarstwowych ścian zewnętrznych, a dzięki wysokim parametrom izolacyjności cieplnej elementów polecany jest w szczególności w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym. Marka Bruk-Bet Prestige to natomiast niekwestionowany lider w zakresie wzornictwa i różnorodności oferty produktowej kostek brukowych, płyt tarasowych oraz elementów małej architektury.
Początek piłki nożnej w Niecieczy datuje się na rok 1922. Jednak prawdziwy rozkwit zarówno sportowy, jak i organizacyjnych przypada na pierwszą dekadę XXI w. Wtedy to, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu sponsora strategicznego - firmy Bruk-Bet Sp. z o.o., drużyna Termaliki zaczęła osiągać największe sukcesy i piąć się po szczeblach ligowych tabel. Przełomowym okazał się sezon 2009/2010, kiedy to piłkarze wywalczyli awans do I ligi. I choć przez kilka sezonów spisywali się w niej dobrze, nikt nie marzył o awansie do najlepszej polskiej ligi. Marzenie to stało się jednak faktem w minioną sobotę i sezon 2015/2016 zawodnicy z Niecieczy rozpoczną w ekstraklasie.

źródło i zdjęcia: Bruk-Bet

Firma powiązana:

BRUK-BET

Telefon 801 209 047 (infolinia)
www.termalica.pl, www.bruk-bet.pl
biuro@bruk-bet.pl

BRUK-BET