Aktualności

Röben w gronie ekspertów Akademii Dachy i Fasady 2011

18.05.2011

14 kwietnia w Gdańsku odbyła się pierwsza konferencja z cyklu „Myślimy ekologicznie”. Jednym z tematów były właściwości dachówek ceramicznych i cegieł klinkierowych, omawiane przez eksperta z firmy Röben. W gdańskiej konferencji wzięli udział projektanci i architekci z regionu pomorskiego.

Podczas spotkania organizowanego przez Info-Inwest, przeprowadzono szereg warsztatów i prelekcji. Uczestnicy mogli skorzystać z porad i konsultacji na stanowiskach sponsorów, a także obejrzeć próbki ich produktów.

Dyskusje w tegorocznej edycji „Akademii Dachy i Fasady” były podzielone na dwa bloki tematyczne – związane z dachem oraz elewacją. W pierwszym z nich dużo uwagi poświęcono problematyce odśnieżania dachów oraz zjawisku dyfuzji i powstawania skropliny pod pokryciami dachowymi.

Röben w gronie ekspertów Akademii Dachy i Fasady 2011

Na spotkaniu dyskutowano także o właściwościach materiałów pokryciowych w zakresie izolacji akustycznej i termicznej oraz o roli wentylacji dachu. Jedną z prelekcji na ten temat poprowadził Wiesław Czajkowski, kierownik regionu z firmy Röben.

Druga część panelu obejmowała zagadnienia dotyczące elewacji. Uczestnicy mieli okazję poznać nowe trendy w budowaniu fasad. Prowadzący skupili się głównie na tematyce właściwej izolacji ścian budynków, w tym zachowaniu jak najlepszych właściwości izolacyjnych, w zgodzie z ekologią.

W gdańskiej konferencji wzięli udział projektanci i architekci z regionu pomorskiego. Kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Dachy i Fasady 2011 – myślimy ekologicznie” odbędzie się 9 czerwca w Białymstoku. Na jesieni zaplanowano także konferencje w Katowicach oraz Warszawie.

Źródło: Yasna Communications

Więcej

Firma powiązana:

Roben

Telefon 71 39 78 100
www.roben.pl
biuro@roben.pl

Roben