Aktualności

Blaty kuchenne UNICO chronią zdrowie

13.05.2011

Warto zadbać o najwyższy poziom higieny w miejscu, które ma zasadniczy wpływ na nasze zdrowie, czyli w kuchni. Blaty UNICO Prestige Surfaces są podstawą bezpiecznej i wygodnej pracy, a ponadto posiadają unikalną powierzchnię antybakteryjną Duropal MicroPlus®, pozwalają zachować nieskazitelną czystość w każdym momencie.

UNICO to nowatorskie i unikatowe połączenie cech, które powinny charakteryzować blaty kuchenne najwyższej jakości, czyli funkcjonalności, piękna, a przede wszystkim ochrony zdrowia. Ponadto użytkownicy często oczekują, by zakupione blaty były ekonomiczne i wykonane z ekologicznych materiałów.

Blat kuchenny jest jedną z najbardziej wyeksponowanych oraz eksploatowanych powierzchni w kuchni, dlatego ważny jest atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. Blaty UNICO łączą w sobie zarówno estetykę i cechy użytkowe, dając szerokie możliwości aranżacyjne.

UNICO są produktem drewnopochodnym, co są łatwiejsze i przyjemniejsze w obróbce i montażu, co przekłada się na zmniejszenie kosztów. Blaty UNICO w przeciwieństwie do blatów wykonanych z kamieni, marmuru czy konglomeratu wyróżniają znacznie wyższym ciepłem własnym, przez co praca przy blacie jest znacznie bardziej komfortowa.

Ciepła, naturalna kolorystyka UNICO sprawia, że przestrzeń kuchenna staję się miła dla oka i przebywanie w kuchni sprawia prawdziwą przyjemność. Również wyjątkowa trwałość materiału jest cechą, która wyróżnia UNICO w tej grupie produktów. Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w produkcji blatów UNICO, mogą one służyć przez długie lata bez utraty atrakcyjnego wyglądu.

Blaty kuchenne UNICO chronią zdrowie

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości dla każdego człowieka. Szczególnie troska o zdrowie dzieci decyduje o naszych wyborach dotyczących m.in. wyposażenia wnętrz. W miejscach takich jak kuchnia czy łazienka jesteśmy każdego dnia narażeni na niebezpieczny kontakt z niezliczoną ilością bakterii i roztoczy, gdzie są one szczególnie aktywne.

Mikroklimat panujący w kuchni czy łazience, czyli wyższa temperatura powietrza i nagromadzenie wilgoci powinny być dla nas sygnałem, że zwykły blat, nawet właściwie czyszczony, może okazać się niewystarczający by chronić właściwie zdrowie. Dlatego blaty kuchenne UNICO mają nowoczesną powłokę antybakteryjną DUROPAL microPLUS.

Ta innowacyjana powierzchnia na polskim rynku zapewnia redukcję bakterii o 99% w ciągu 24 godzin, a jednocześnie jest przyjazna człowiekowi i nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia. UNICO posiada pozytywną opinię toksykologiczną oraz certyfikaty SGS Instytut Fresenius GmbH. Blaty z powłoką antybakteryjną znajdują też nowe zastosowanie, świetnie sprawdzają się w łazience jako powierzchnia pod umywalkę.

Źródło: Pegasus Public Relations

Więcej