Aktualności

Produkty CapaWood firmy CAPAROL przetestowane w Alpach

01.06.2015

Długa tradycja budownictwa drewnianego w Austrii sprawia, że to właśnie stąd pochodzi doświadczenie firmy CAPAROL w zakresie ochrony drewna na wysokościach ponad 3000 m nad poziomem morza, w najróżniejszych warunkach atmosferycznych. Niezależnie czy w dolinie, czy na eksponowanym zboczu, drewno na otwartym terenie musi wytrzymywać krótkie, chłodne lata i długie, śnieżne zimy. Austriackie Alpy to idealne miejsce, gdzie zostały wypróbowane profesjonalne produkty z linii CapaWood w realnych warunkach.

Od dziesięcioleci na podstawie wszechstronnych doświadczeń praktycznych i badawczych dąży do jak najlepszej ochrony drewna i powierzchni drewnianych. Dzięki stałej współpracy z austriackimi profesjonalistami, Caparol może poszczycić się wszechstronną wiedzą i kompetencjami w zakresie ochrony drewna. Nasze centrum badawczo-rozwojowe w górnoaustriackim Perg niedaleko Linzu, bezpośrednio współpracuje z przemysłem drewnianych materiałów budowlanych oraz lokalnymi stolarzami i cieślami.

Gremium ekspertów z 20 krajów oraz posiadane wyniki międzynarodowych testów odporności na czynniki klimatyczne sprawiają, że Austria jest centralną jednostką wiedzy i doświadczenia technicznego.

Więcej informacji  na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Caparol Polska