Aktualności

System gromadzenia wody - ekologia i oszczędność według Gama Plastic

15.05.2015

System RainJET-2300, gromadzenie i wykorzystywanie wody deszczowej jest już prawie normą w większości nowo budowanych domach mieszkalnych. Cena wody pitnej a także aspekty gospodarcze i ekologiczne dodatkowo motywują do oszczędnościowego działania i stosowania systemów gromadzenia wody deszczowej.

Najczęściej są to systemy funkcjonujące w ogrodzie gdzie służą po zmagazynowaniu w zbiorniku do nawadniania lub innych zadań gospodarczych w sezonie wiosna, jesień.

Woda deszczowa jest zbierana z powierzchni dachu rynnami i rurami spustowymi i przesyłana do systemu podziemnego. Następnie rurami ułożonymi pod ziemią doprowadzana jest do zbiornika podziemnego w którym jest filtrowana w filtrze  siatkowym i magazynowana. Woda jest w stałej niskiej temperaturze a przy braku światła ograniczony jest rozwój glonów.

Nadmiar wody w przypadku obfitych i długotrwałych opadów odpływa przelewem do układu tuneli, pakietów czy studni chłonnej gdzie ulega rozsączaniu. W przypadku okresowego braku wody w zbiorniku można do podlewania używać wody wodociągowej.Nasz system składa się ze zbiornika z pokrywą, filtrem i przelewem, pompą zatapialną z automatycznym załącznikiem usytuowaną w zbiorniku oraz niezależną od zbiornika skrzynką z zaworem i podłączeniem do węża ogrodowego. Do podlewania wykorzystuje się standardowe wyposażenie dostępne w sklepach ogrodniczych.

źródło i zdjęcie: Gama Plastic

Firma powiązana:

Gama Plastic

Telefon 509 684 774, 510 341 331
www.gama-plastic.pl, www.gama-plastic.pl/sklep

Gama Plastic