Aktualności

Awangardowe płytki Aparici poleca Coram

14.05.2015

Vanguard, Elegy i Trend – osobno każda z tych kolekcji ma coś, co ją identyfikuje: wyrazisty wzór, oryginalną fakturę, rozbudowany system dekoracji. Wspólnie obrazują wzorniczą dynamikę marki Aparici, uznanego hiszpańskiego producenta płytek ceramicznych.

Ceramicas Aparici to renomowany, hiszpański producent płytek ceramicznych, którego autoryzowanym dystrybutorem w Polsce jest m.in. firma Coram Poland. Płytki Aparici od lat cenione są przez polskich klientów za wysoką jakość techniczną, użytkową oraz atrakcyjną estetykę. Nie bez znaczenia pozostaje też doświadczenie hiszpańskiego producenta (ponad 50 lat tradycji), dynamiczny rozwój oraz aktywny udział w kreacji i kształtowaniu rynkowych trendów.

Jedną z nowych kolekcji Aparici, która zachwyciła polski rynek, są płytki Vanguard. To rozbudowana kolekcja glazury oraz terakoty z unikatowymi wzorami, produkowana w technologii  podwójnego wypału. Metoda ta pozwala na uzyskiwanie bardziej wyrazistych, głębokich kolorów oraz zapewnia mniejsze zróżnicowanie tonacji w zakresie jednej partii produkcyjnej.

Płytką bazową w kolekcji ściennej jest biała i czarna glazura o wymiarach 20x20 cm, której towarzyszą oryginalne płytki dekoracyjne w tym samym formacie (wzorzyste, z efektem trójwymiarowym, rozeta i in.) oraz bogata oferta elementów dodatkowych takich jak: listwa (2x20 cm), bordiura (5x20 cm), cokół (12x20 cm).

Elementy uzupełniające utrzymane są w kolorach: białym, czarnym, błękitnym, brązowym i kawy z mlekiem. Na podłogę w kolekcji Vanguard firma Aparici proponuje gres techniczny rektyfikowany o wymiarach 29,75x29,75 cm. Oprócz płytek jednobarwnych (biała i czarna) dostępne są płytki dekorowane – z takimi samymi wzorami jak w kolekcji ściennej. Bogactwo dekoracji  płytek Vanguard pozwala na tworzenie pięknych i oryginalnych kompozycji na ścianie i podłodze.

Drugą serią z oferty firmy Aparici na którą warto zwrócić uwagę jest Trend. To kolekcja, której znakiem rozpoznawczym jest wyrazista faktura. Podstawową płytką jest tu matowa glazura Poeme Marfil 20x20 cm, której towarzyszą ozdobne płytki reliefowane Trend z pięcioma rodzajami wzoru.

W wersji monokolorowej (Ivory, Amber, Green) kojarzyć się mogą z piecowymi kaflami, w wersji specjalnej Velvety (jednolity kolor z przetarciami - bordo i butelkowa zieleń) nabierają lekko rustykalnego charakteru, by w wersjach metalizowanych stać się glamour (Silver, Gold  Bronze oraz Iris). Szczególną propozycją w ostatniej grupie jest Iris - płytka metalizowana w tęczowej wersji.

Kolekcję Trend uzupełniają elementy dodatkowe: listwa (2x20 cm), listwa ozdobna (2,5x20 cm), bordiura (5x20 cm), cokół (15x20 cm). Oferowane są one we wszystkich wariantach kolorystycznych (monokolor, Velvety i multicolor).  Płytki podłogowe (gres Primary) mają wymiar 29,5x29,5 cm i dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: Natural, Amber i Green.

Najspokojniejszą estetycznie serią wśród prezentowanych jest Elegy, matowa płytka ścienna o wymiarach 31,6x59,2 cm. Glazura, produkowana w technologii podwójnego wypału proponowana jest w stonowanych kolorach bieli oraz kremu. Podstawą serii są jednolite płytki gładkie, których estetycznym dopełnieniem są płytki z ornamentem: jednolite (biały, krem, złoto, brąz) oraz dwukolorowe (biało-beżowe). Atrakcyjnym elementem kolekcji są bogato zdobione cokoły oraz elementy wykańczające, które ze względu na ręczną produkcję mają status wyrobu specjalnego (delikatne różnice w kolorystyce i wymiarach pomiędzy elementami).

Autoryzowanym dystrybutorem płytek ceramicznych marki Aparici jest firma Coram Poland. Zapraszamy na stronę internetową: www.coram.pl

źródło i zdjęcia: Coram

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram