Aktualności

Pierwszy taki poradnik w Polsce - interaktywnie i fachowo razem ze Steinbacher Izoterm

11.05.2015

Steinbacher Izoterm pragnie z przyjemnością poinformować, że uruchomił pierwszy w Polsce Budowlany Poradnik Interaktywny.

Narzędzie uwzględnia najnowsze wymagania techniczne WT2014 obowiązujące od 01.01.2014 r. jako implementacja nowelizacji Dyrektywy EPBD i pozwala m.in. obliczać współczynniki przenikania ciepła U wszystkich podstawowych elementów budynków - od mieszkalnych po przemysłowe. Interaktywny poradnik obejmuje opisy wszystkich oferowanych przez nas produktów oraz najpopularniejsze ich aplikacje.

Ciekawostką jest to, że poradnik objaśnia zasady stosowania ociepleń w wielu konfiguracjach i wariantach rozwiązań - także ociepleń przegród stykających się z gruntem (podłogi, fundamenty zewnętrzne i wewnętrzne). Poradnik BPI jako pierwszy w kraju pozwala np. obliczać stropodachy i dachy zielone wg najnowszych obowiązujących WT2014 - czyli z uwzględnieniem opadów deszczu. Materiał zawiera także solidne podstawy fizyki budowli, opisy zjawisk fizycznych oraz objaśnienia stosowanych terminów technicznych.

Teksty są uzupełnione, schematami, wykresami, rysunki oraz zdjęciami. Poradnik jest tak skonstruowany że może z niego skorzystać zarówno profesjonalista jak i „Kowalski”. Zawiera oryginalny algorytm oparty o odpowiedź „tak” lub „nie”, co pozwala szybko i precyzyjnie dotrzeć do poszukiwanej odpowiedzi.

Z poradnika można korzystać nieodpłatnie i bez rejestracji.

Steinbacher Izoterm Serdecznie zachęca do skorzystania z tego intuicyjnego narzędzia oraz podzielenia się spostrzeżeniami za pośrednictwem zawartej w poradniku ankiety.

źródło i zdjęcia: Steinbacher Izoterm

Firma powiązana:

Steinbacher Izoterm

Telefon 22 785 06 90
www.steinbacher.pl
biuro@steinbacher.pl

Steinbacher Izoterm