Aktualności

Mali pomocnicy Kärcher w porządkach domowych

11.05.2015

Coraz mniej mamy czasu na domowe porządki. I to nie tylko na te gruntowne, ale także na codzienną dbałość o schludny wygląd mieszkania. Aby ułatwić i przyspieszyć te czynności, Kärcher wprowadził na rynek urządzenia, które w praktyczny i szybki sposób wykorzystuje się w sprzątaniu.

Osiągnięcie idealnego efektu – czystych szyb czy innych szklanych powierzchni bez żadnych smug - jest zazwyczaj opłacone naprawdę dużym wysiłkiem. Firma Kärcher, wprowadziła na rynek nowe urządzenie myjkę do okien WV 2 plus, które znakomicie skraca czas pracy, zapewniając równocześnie świetną skuteczność i komfort mycia okien, dostarczając jednocześnie frajdy podczas wykonywania tej nielubianej czynności. 

Myjka do okien WV 2 plus przeznaczona jest do mycia również wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych, luster, a także fliz. Czyszczoną powierzchnię wystarczy spryskać środkiem czyszczącym w sprayu, pozostawić na chwilkę a następnie, w razie potrzeby, przetrzeć przy pomocy ściereczki z mikrofibry. Na koniec wystarczy zebrać wodę przy pomocy urządzenia, które działa niczym odkurzacz wciągając wodę. Urządzenie zbiera brudną wodę nie zostawiając żadnych plam ani smug. Urządzenie pracuje w każdym kierunku (góra-dół, lewo-prawo, skos-łuk), co daje nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o kształt czyszczonej powierzchni. Praca urządzeniem należy do jednych z przyjemniejszych i szybkich czynności domowych porządków.

Myjka WV 2 plus KärcherMyjkę WV 2 plus można kupić jako zestaw ze ściereczką z mikrofibry oraz spryskiwaczem lub jako samodzielne urządzenie. Jedno opakowanie środka czyszczącego w koncentracie wystarcza na przygotowanie 250 ml płynu (jeden zbiornik), który doskonale usuwa między innymi tłuszcz, zabrudzenia wynikające z warunków atmosferycznych, kurz, a nawet brud osadzający się z dymu papierosowego.  Urządzenie wyposażone jest w litowo-jonową baterię jest bardzo lekki i wygodny dla każdego w użytkowaniu – waży jedynie 700 gram. Umycie okiem w domu z dużą ilością okien, szklanych blatów i luster nie będzie już problemem. Jedna bateria wystarcza na ok. 25 min pracy i pozwala na umycie powierzchni do 75 m² około 25 okien. W zestawie Premium dodatkowa ssawka do okien 170 mm. Opcjonalnie można swoje urządzenie wyposażyć również w przedłużkę, która pozwoli sięgnąć myjką w trudno dostępne miejsca np. okna dachowe.

Urządzeniem, które gruntownie czyści za pomocą pary jest nowa parownica SC1. Niewątpliwą zaletą czyszczenia za pomocą pary jest brak potrzeby stosowania jakichkolwiek detergentów. Jest to rozwiązanie ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia domowników a zwłaszcza dzieci. Tradycyjne metody czyszczenia nierzadko jedynie powierzchownie usuwają brud. Natomiast gorąca para penetruje szczeliny pomiędzy brudem, a powierzchnią skutecznie usuwając nawet uporczywe zabrudzenia i sprawiając, że wyczyszczona powierzchnia jest higienicznie czysta. Nowa parownica SC 1czyści różnorodne wodoodporne powierzchnie: poczynając od podłóg i okien, przez kabiny prysznicowe, sanitariaty, piekarniki i okapy, aż po armaturę kuchenną i łazienkową. Doskonale usuwa ślady palców, przypalony tłuszcz czy zacieki z kamienia. Dodatkowo ergonomiczny kształt, zredukowana waga (1,5 kg) oraz krótki czas nagrzewania (3 minuty) sprawiają, że parownica jest łatwa i wygodna w obsłudze w codziennych porządkach. Parownica SC 1 w standardzie jest wyposażona w okrągłą szczotkę, dyszę Power, dyszę do detali, dysze ręczną oraz zawór bezpieczeństwa i zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Całe wyposażenie zwiększa komfort pracy i zakres zastosowań.

szczotka akumulatorowa K 55 plus KärcherDo codziennych porządków w miejsce odkurzacza idealnie nadaje się przeznaczone do zbierania suchych śmieci z podłóg twardych oraz wykładzin. Szczególnie polecane właścicielom zwierząt, gdyż z łatwością usuwa ich sierść. Pracuje znacznie ciszej niż odkurzacz, niej jest ograniczana przez żaden kabel, wyjątkowo przydatna w momencie, gdy nie ma czasu na przeprowadzenie gruntownych porządków. Na wyposażeniu posiada ładowarkę i akumulator. Można ją zaczepić w naściennym uchwycie, dzięki czemu praktycznie nie zajmuje miejsca podczas przechowywania. Niska głowica pozwala bez trudu zbierać śmieci pod meblami, a teleskopowy uchwyt umożliwia dopasowanie jego długości odpowiednio do wzrostu osoby obsługującej. 

Przy małych remontach z kolei idealnie sprawdza się najmniejszy pochłaniacz pyłu DDC 50. Jest to urządzenie, które w praktyczny sposób ułatwia pracę domowym majsterkowiczom ograniczając prace związane z późniejszym porządkowaniem. Mianowicie pochłania cały pył, który powstaje podczas wiercenia wiertarką. Urządzenie DDC 50 można stosować go z każdym typem wiertarki (maks. wielkość wiertła: 10 mm). Jest więc wystarczająca do wywiercenia 10 otworów o średnicy 6 mm.

źródło i zdjęcia: Kärcher sp. z o.o.

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.