Aktualności

Nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują - Siniat. Budujące sprawy

05.05.2015

Siniat stale włącza się w działania służące dobru innych. Od teraz będzie realizować je w ramach programu „Siniat. Budujące sprawy”.

Przedsięwzięciem, w które firma Siniat zaangażowała się w tym roku jest budowa Domu Fundacji Ronalda McDonalda. Będą w nim mieszkać rodzice ciężko chorych dzieci przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu. Komfortowo urządzony obiekt, na rzecz którego przekazaliśmy darowiznę w postaci specjalistycznych płyt gipsowo-kartonowych o wartości 110 tys. złotych, zostanie oddany do użytku już we wrześniu 2015 r. Obiekt będzie miał blisko 1300 m2 powierzchni użytkowej, 20 nowoczesnych pokoi dla ponad 40 osób, dużą kuchnię, jadalnię, pralnię, suszarnię, bawialnię i magazyny.

Wszystko po to, by rodzice mogli wspierać dzieci w trudnym i długotrwałym czasie ich hospitalizacji. Dziś, by być razem z nimi, często nocują w szpitalu, wynajętych mieszkaniach bądź hotelach. Krakowski Dom Fundacji Ronalda McDonalda stworzy zupełnie nowe możliwości. Zagwarantuje bliskim bezpłatne i wygodne miejsce pobytu, w którym będą mogli poczuć się, jak w prawdziwym domu. Odpocząć i nabrać energii niezbędnej do codziennego towarzyszenia swoim chorym dzieciom.  Na świecie działa już 337 takich Domów, m. in. w Madrycie, Paryżu i Londynie. Budowany w Krakowie – Prokocimiu będzie pierwszym w Polsce.

Fundacja Ronalda McDonalda

Fundacja w Polsce należy do pracującej w 62 krajach organizacji charytatywnej Ronald McDonald House Charites. Jej celem jest propagowanie wczesnej diagnostyki i profilaktyki oraz pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

źródło i zdjęcie: Siniat Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Siniat Sp. z o.o.

Telefon 801 11 44 77
www.siniat.pl

Siniat Sp. z o.o.