Aktualności

Moda na podłogę z pełnej deski

29.04.2011

Drzewa europejskie przez tysiące lat spełniały rolę wdzięcznego budulca. Nie inaczej jest i dzisiaj. Symbole wiosny, oczyszczenia, żywiołów towarzyszą nam na co dzień, przybierając formę drewnianej podłogi. Zapraszamy do lektury przewodnika po drewnie Starego Kontynentu zaklętego w najmodniejszej w tym sezonie pełnej desce.

Brzoza na podłogę do sypialni

Podłogi z drewna brzozy, z racji średniej twardości surowca (24-28 MPa w skali twardości Brinella), sprawdzą się przede wszystkim w sypialniach.

Zwłaszcza modne podłogi z pełnej deski bardzo dobrze uwypuklają łagodny rysunek słoi i jasną, opalizującą barwę (która może zmieniać się w kremową, miejscami jasnobeżową), pozwalając stwarzać ciepły, przytulny klimat.

Klon europejski – podłoga z jasnego drewna

- Klony są uważane za jedne z najpiękniejszych drzew ze względu na koloryt liści i korowiny – zauważa Seweryn Miazga, Product Manager z firmy Baltic Wood produkującej podłogi drewniane

- Ich cechą znamienną jest niezwykle jasne drewno, używane do produkcji najjaśniejszych ze wszystkich podłóg drewnianych. Widoczne, zwłaszcza na pełnej desce, słoje drewna są delikatne i regularnie ułożone. - dodaje Seweryn Miazga

Orzech europejski – ekskluzywna podłoga z pełnej deski

Podłoga z tego surowca utożsamiana jest z energią, żywiołem i siłą, gdyż drewno charakteryzuje się bardzo dużym zróżnicowaniem kolorystycznym. Zwłaszcza duża powierzchnia deski dobrze pokazuje witalny charakter podłogi, uzyskany dzięki jasnokremowym barwom, które przeplatają się z karmelowymi, czekoladowymi i grafitowymi brązami. Średnio twarde drewno (31-35 MPa w skali Brinella) orzecha umożliwia zastosowanie ogrzewania podłogowego.

Źródło: Baltic Wood

Więcej

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood