Promocje

Pakiet Turbokominek z integratorem taniej niż zwykle w firmie Makroterm

06.08.2010

Pakiet bazowy Zintegrowanego Ogrzewania przystosowany jest do rozbudowy o dowolny kocioł gazowy z wbudowanym zaworem trójdrogowym, kocioł elektryczny, kocioł gazowy lub pompę ciepła. Podstawowym elementem pakietu jest Turbokominek.

Jest to  kominek z płaszczem wodnym przystosowany do spalania biomasy. Zostało opracowany specjalnie do pracy w układzie zamkniętym przez  zastosowanie wbudowanego wymiennika (rozwiązanie  patentowe). Daje możliwość ogrzewania domów jednorodzinnych oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej, zapewniając jednocześnie niezapomnianą atmosferę w salonie. Cały system sterowany jest za pomocą sterownika T-com, który kontroluje proces spalania oraz płynnie zarządza pompami co i cwu, zaworem trójdrożnym oraz wentylatorem doprowadzającym powietrze do komory spalania.

Kominek Posiada możliwość rozbudowy o system blokady pracy kotła poprzez przekaźnik PZZ, który zapewnia wzajemne uzupełnianie się źródeł ciepła a nie ich dublowanie. Posiada również funkcję „lato”, która umożliwia ogrzewanie za pośrednictwem Turbokominka wyłącznie ciepłej wody użytkowej. Dodatkowym atutem Turbokominka jest pobór powietrza pierwotnego i wtórnego z jednego punktu z możliwością podłączenia do czerpni zewnętrznej.

Sercem pakietu jest Integrator II - urządzenie, które łączy energię ze źródeł ciepła i rozdziela je na odbiorniki-grzejniki i zasobnik ciepłej wody. Integrator stabilizuje instalację przy dużym obciążeniu cieplnym. Optymalizacja pracy źródeł ciepła i odbiorników powoduje oszczędność energii oraz elastyczne jej wykorzystanie.

Integrator to urządzenie o niewielkich gabarytach, które łączy pozostałe elementy systemu przez co montaż jest uproszczony. Idealnie nadaje się on do mniejszych kotłowni. Ogranicza ilość podłączeń hydraulicznych, zapewniając maksimum sprawności na niewielkiej powierzchni. Jako uzupełniające źródło ciepła w pakiecie zastosowano ekonomiczny kocioł gazowy firmy Vissmann.

W skład każdego pakietu z Integratorem II i kotłem Vissmann wchodzą dodatkowo sterownik IE1 z wbudowanym przekaźnikiem PZZ2.

źródło: Makroterm

Więcej

Firma powiązana:

Makroterm

Telefon 12 386 76 00, 601 528 380,
www.makroterm.pl
makroterm@makroterm.com.pl

Makroterm