Porady

Czym kierować się przy zakupie styropianu? radzi ekspert AUSTROTHERM

20.03.2015

Grzegorz Jędra, Doradca Techniczny firmy AUSTROTHERM radzi.

Decydując się na zakup styropianu, stajemy przed niełatwym wyborem, bo w gąszczu zawiłych oznaczeń właściwości tego wyrobu, łatwo stracić głowę. Dodatkowo badania rynkowe potwierdzają, że w obrocie znajdują się styropiany, których deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD różni się od wartości rzeczywistej na niekorzyść inwestora. Dlatego w momencie zakupu należy weryfikować jego jakość.

Taki sprawdzian jest prosty, wystarczy w miejscu zakupu obliczyć gęstość paczki styropianu, odczytując z etykiety jej objętość, potem zważyć ją, a następnie wagę podzielić przez objętość. Wynik tego rachunku należy porównać z minimalną gęstością danej odmiany styropianu. Tabelę wskazującą minimalne wagi dla występujących na polskim rynku odmian styropianu można pobrać ze strony Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu: www.gwarantowanystyropian.pl.

Prawidłowo dobrana termoizolacja to czynnik, który ma ogromny wpływ na komfort cieplny domowników i efektywność energetyczną budynku. Jest gwarancją zmniejszenia strat ciepła, a co za tym idzie, kosztów eksploatacji. Należy przy tym pamiętać, aby zwracać uwagę na poprawne wykonanie ocieplenia każdej przegrody budynku: fundamentów, piwnic, ścian zewnętrznych, stropów, dachów czy stropodachów. Warto postawić na zakup markowego styropianu o stałej, najwyższej i niezawodnej jakości.

źródło i zdjęcia: Austrotherm

Firma powiązana:

Austrotherm

Telefon 33 844 70 33-36
www.austrotherm.pl
info@austrotherm.pl

Austrotherm