Porady

SanSwiss: Jaką kabinę prysznicową wybrać?

17.10.2014

Jeśli zastanawiają się Państwo nad wyborem kabiny prysznicowej do swojej łazienki, w poniższym artykule postaramy się rozstrzygnąć najważniejsze dylematy.

W przeciwieństwie do większości armatury sanitarnej wybór kabiny prysznicowej jest ściśle związany z ergonomią korzystania z całej przestrzeni łazienkowej.

Wejście narożne SanSwiss ANNEA - AN13D+G Nowatorskie rozwiązanie firmy SanSwiss - drzwi dzielone w połowie Wycinek oraz ukos w kabinie SanSwiss SWING-LINE - SL1+SLT1

Kształt kabiny
Podstawowym wyborem podczas kupowania kabiny prysznicowej jest jej kształt. W zależności od wielkości łazienki, jej projektu oraz umeblowania można podjąć decyzję odnośnie tego, czy będzie to duża kabina prostokątna, drzwi do wnęki czy kabina półokrągła. Te ostatnie pozwolą zaoszczędzić miejsce i zwiększyć ergonomie niewielkich pomieszczeń, natomiast kabiny prostokątne i kwadratowe oferują większą przestrzeń kąpielową.

Kabina prostokątna SanSwiss PUR - PU13+PURDT2 Drzwi do wnęki SanSwiss PUR - PUR1 Kabina półokrągła SanSwiss PUR - PU4

Rodzaj otwierania drzwi
Na rynku można znaleźć kabiny z drzwiami obrotowymi, wahadłowymi, przesuwanymi, składanymi oraz systemy bezdrzwiowe. Każde z tych rozwiązań posiada zalety, które przemawiają za ich wyborem. Sposób otwierania drzwi tak samo jak kształt kabiny zależy w dużym stopniu od łazienki, w której kabina prysznicowa ma się znaleźć. W małych przestrzeniach na pewno najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwane lub składane. W dużych pokojach kąpielowych elegancko prezentować się będą drzwi obrotowe lub ekstrawaganckie produkty typu WALK-IN.

Od lewej: drzwi obrotowe, wahadłowe, przesuwane, składane oraz systemy bezdrzwiowe

Szkło oraz powłoki polimerowe
Wpasowanie kabiny w przestrzeń łazienkową to jednak nie wszystko. Duży wpływ na postrzeganie kabiny w łazience ma rodzaj zastosowanego szkła. Szkło przezroczyste jest ponadczasowe, szkło strukturalne pozwala ukryć przestrzeń kąpielową, a szyby z chromowanym nadrukiem dodają charakteru. Podczas użytkowania bardzo ważną sprawę odgrywa łatwość pielęgnacji i utrzymania kabiny w czystości, w związku z tym przy zakupie warto zwrócić uwagę na to czy dany produkt jest wyposażony w powłokę chroniącą przed zaciekami wodnymi i kamieniem jak np. Aquaperle w produktach marki SanSwiss. Dzięki polimerom na powierzchni szkła woda ściekająca po jej tafli spływa łatwiej i nie pozostawia większej ilości kropli, które mogłyby zasychać i pozostawić zanieczyszczenia.

Szkło przezroczyste Szkło strukturalne - krople Szkło z chromowanym dekorem - SanSwiss

Jakość, trwałość i bezpieczeństwo
Aluminiowe profile to w dzisiejszych czasach standard. Oferują je wszyscy producenci jednak różnią one się jakością wykonania oraz grubością, od czego zależy trwałość kupowanego produktu. Trwałość, na którą wpływa jakość wykonania, profile oraz przede wszystkim uszczelki z odpowiednich materiałów jest jednym z ważniejszych punktów, lecz zdecydowanie najważniejszym jest bezpieczeństwo. Powinno być ono zachowane dzięki szybom wyprodukowanym z szkła hartowanego bezpiecznego niezależnie od jego grubości czy faktury.

Drzwi rozsuwane wraz ze ścianką boczną VALEA U-montaż kabiny z serii MELIA Drzwi z przesuniętym punktem obrotu w kabinie JAZZ-LINE

źródło i zdjęcia: SanSwiss

Firma powiązana:

SanSwiss Polska Sp. z o.o.

Telefon 74 840 76 81-86
www.sanswiss.pl
info@sanswiss.pl

SanSwiss Polska Sp. z o.o.