Porady

Drutex: Jakie okna zastosować w domu rozsądnie energooszczędnym? Czy warto dodać do nich rolety zewnętrzne?

01.08.2014

Bogdan Gierszewski Dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A. radzi: Nowoczesna technika stosowana w stolarce okienno-drzwiowej dostarcza klientom wielu produktów i rozwiązań umożliwiających oszczędzanie energii. Istotę stanowi zastosowanie okien energooszczędnych. Dlatego przy wyborze okien energooszczędnych należy przede wszystkim kierować się ich parametrami w zakresie przenikania ciepła, potwierdzonymi odpowiednimi badaniami czy atestami wydanymi przez niezależne instytucje certyfikujące.

Ważne, by zorientować się co do samego profilu, z którego wykonane jest okno. Należy sprawdzić czy jest on wykonany w 100% z materiału pierwotnego, czy jest klasy A, ponieważ jego wysoka jakość zapewnia większą stabilność i lepsze osiągnięcia całego okna pod względem energooszczędności.

W oknach PVC inwestycja w energooszczędność wiąże się z optymalnym kształtem profili oraz odpowiednio dobraną ilością komór, co zapewnia odporność na działanie czynników atmosferycznych a zastosowanie materiału pierwotnego w produkcji okien wydłuża ich żywotność. Istotną rolę odgrywają również uszczelki, ich wpływ na wartość współczynnika przenikania ciepła dla okna jest znaczny.

Uszczelniają one połączenie między skrzydłem a ramą, ograniczając dostęp zimnego powietrza - na przykład przy silnych podmuchach wiatru. Ważne są również pakiety szybowe, które mają decydujący wpływ na wartości współczynnika przenikalności termicznej okna. Kiedy wyjątkowo skrupulatnie zaczynamy liczyć pieniądze wydane na ogrzewanie, popularność zyskują również okna z roletami. Rolety są najbardziej popularnym rodzajem osłon okiennych.

DRUTEX w swojej ofercie posiada zarówno rolety z PVC, jak również aluminiowe. Przemyślana konstrukcja rolet współgra z elegancką i nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową lub z PVC.

Płaszcz rolety zbudowany z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową, jest gwarancją jeszcze lepszej izolacji termicznej. Bogata kolorystyka pancerzy i lameli sprawia, że każdy jest w stanie dopasować roletę do koloru elewacji i stylistyki budynku.

źródło i zdjęcia: DRUTEX

Firma powiązana:

DRUTEX S.A.

Telefon 59 822 91 01
www.drutex.eu
drutex@drutex.com.pl

DRUTEX S.A.