Porady

Swiss Krono: Jak urządzić mieszkanie we włoskim stylu?

21.07.2014

Słoneczna Toskania, czy bogata Lombardia to nie tylko słońce i dobre wino, ale także świetny design. Włosi organizują najważniejsze targi branży wnętrzarskiej - Salone Internazionale del Mobile. Ta mediolańska impreza jest dla wielu osób wyznacznikiem aktualnych trendów w aranżacji wnętrz. Włoski styl, który charakteryzuje się wysublimowaną elegancją, ciepłem i spójnością możemy odtworzyć we własnym domu.

Wnętrza urządzone we włoskim stylu charakteryzują się dużą przestronnością i ilością światła wpadającą przez okazałe okna. Jeśli nasze okna nie są zbyt duże, efekt przestronności możemy uzyskać stosując jasne kolory - zarówno ścian, jak i mebli.

W ostatnim czasie bardzo modne są ciepłe kolory ziemi, dodatki w odcieniu ochry czy delikatne kontrasty z bardziej intensywnymi brązami oraz zielenią w odcieniu oliwkowym. Sprawdzą się również różnego rodzaju masy strukturalne oraz farby o satynowym połysku.

Dwie najpopularniejsze odsłony włoskiego stylu to klasyka oraz minimalizm. Klasyczna wersja cechuje się aranżacją wnętrz obfitującą w różnego rodzaju dodatki. Całości dopełnią drewniane meble oraz ozdobna sztukateria. Styl włoski w wersji minimalistycznej to przede wszystkim jasne i duże powierzchnie, eleganckie meble w prostych kształtach, wykonane z dobrej jakości tkanin, metalu, szkła i drewna.

źródło i zdjęcia: Kronopol