Porady

POZ BRUK: Jak dbać o piękną nawierzchnię, która jest wizytówką każdego domu?

05.06.2014

Nawierzchnia w trakcie normalnej eksploatacji narażona jest na nieustanny wpływ wielu czynników powodujących zabrudzenia. Opady atmosferyczne, kurz, olej silnikowy, brud z opon samochodowych oraz mchy i porosty powodują, że po dłuższym czasie użytkowania wymaga ona odświeżenia. W celu przywrócenia pierwotnej barwy i walorów estetycznych konieczne może być użycie specjalistycznych środków.

W ofercie POZBRUK znajdują się trzy rodzaje preparatów do czyszczenia i konserwacji nawierzchni. Przeznaczenie  specyfików  zależne jest od rodzaju zanieczyszczeń oraz stopnia ich intensywności.

Na oczyszczoną nawierzchnię wystarczy nanieść i rozprowadzić odpowiedni specyfik. Po upływie kilkunastu minut intensywnie spłukać powierzchnię wodą i pozostawić do wyschnięcia.Zabrudzenia powierzchowne, kurz i pył

UNIWERSAL to łagodny środek o konsystencji mydła w płynie znakomicie nadający się do bieżącej pielęgnacji nawierzchni z kostki brukowej.

Płyn czyści lekkie zabrudzenia oraz odświeża kolory, dzięki czemu nawierzchnia dłużej zachowuje świeży i estetyczny wygląd.

Naloty pochodzenia organicznego

Najczęściej spotykanym problemem użytkowników kostki brukowej jest zielony nalot tworzony przez mchy, porosty i grzyby, które dla podtrzymania życia muszą gromadzić wodę. Powoduje rozrost systemu korzennego i mikropęknięcia na powierzchni, prowadząc tym samym do stopniowej degradacji materiału.

W walce z narastaniem zielonych wykwitów pomocny jest CHWASTOUT. Szybko działający oraz łatwy w użyciu środek chemiczny, likwiduje mchy i zapobiega ich dalszej ekspansji.

Wykwity wapienne

REDUKTOR to opracowany w laboratoriach POZBRUK specjalistyczny preparat, skutecznie likwidujący białe wykwity wapienne.

Środek czyści i konserwuje nawierzchnie, usuwając uporczywe zabrudzenia bez ingerencji w strukturę materiału. Może być nanoszony zarówno na suchą jak i mokrą powierzchnię dowolnymi metodami aplikacji.

źródło: POZ BRUK

Firma powiązana:

POZ BRUK Sp. z o.o. Sp. J.

Telefon 61 814 45 00
www.pozbruk.pl
info@pozbruk.pl

POZ BRUK Sp. z o.o. Sp. J.