Porady

Czy można mieć zawsze czystą wodę w wannie z hydromasażem lub w małym domowym basenie?

12.05.2014

Jeżeli użytkujecie Państwo wannę z hydromasażem chcielibyście by woda była klarownie czysta, bez mikroorganizmów typu bakterie, grzyby, glony i oczywiście by była pozbawiona zapachu chloru. Istotnym dla użytkownika jest też ograniczenie stosowania silnych środków chemicznych, mogących mieć wpływ na jego zdrowie i samopoczucie. 

W wannie z hydromasażem popularnie zwanej jacuzzi, ze względu na wyższą temperaturę wody oraz ilość osób korzystających ze stosunkowo niewielkiej objętości wody, do jej zabrudzenia i skażenia może dojść bardzo szybko.

 Tak wygląda woda w wannie, w której stosuje się tradycyjny system filtracji


Tak wygląda woda w wannie, w której stosuje się tradycyjny system filtracji i dozowania środków dezynfekcyjnych oraz koagulujących.

Tak wygląda woda w wannie po 3 godzinach od zainstalowania urządzenia HydroFLOW K40

Tak wygląda woda w wannie po 3 godzinach od zainstalowania urządzenia HydroFLOW K40. Ilość środków biobójczych na bazie chloru została ograniczona do minimum a stosowanie środków służących do koagulacji zanieczyszczeń nie zastosowano.

Technologia Hydropath rozwiązuje problem.

HydroFLOW K40Urządzenie HydroFLOW K40 zamontowane za pompą a przed filtrem w obiegu recyrkulacji wody powoduje, że woda jest klarowna i nie jest odczuwalny zapach chloru, typowy dla obiektów basenowych i SPA.

Po kąpieli w wannie zabezpieczonej technologią Hydropath, skóra użytkowników nie jest przesuszona, włosy nie są pozbawione blasku a spojówki oczu nie sa podrażnione.. Dużo łatwiej jest utrzymać czystość nie tylko wody, ale również ścian, dysz i oświetlenia.

Nie pojawiają się na ścianach osady mineralne i biologiczne, które wymagają przy czyszczeniu stosowania silnych środków chemicznych i bakteriobójczych.  

Montaż urządzenia HydroFLOW K40 jest prosty i nie wymaga przeróbek instalacji. W większości przypadków montaż może być wykonany przez pracownika obsługi lub hydraulika w ciągu kilku minut.

HydroFLOW K40

  • poprawia klarowność wody
  • zapobiega powstawaniu osadów mineralnych
  • eliminuje linię piany
  • eliminuje bakterie i gony, utrzymując niski poziom skażenia biologicznego
  • poprawia koagulację zanieczyszczeń
  • pozwala na ograniczenie lub wyeliminowanie środków chemicznych stosowanych do dezynfekcji
  • nie wymaga obsługi i serwisowania

Koszt użytkowania  HydroFLOW K40 wynosi do 4 zł na rok i jest to koszt energii elektrycznej zasilającej K40. Urządzenie jest rekomendowane do stosowania w małych basenach o objętości wody do 50m³.

źródło i zdjęcia: HYDRO-PATH

Firma powiązana:

HYDROPATH Sp. z o.o.

Telefon 500 068 835, 32 445 06 83
www.hydropath.pl
biuro@hydropath.pl

HYDROPATH Sp. z o.o.