Porady

Likwidacja „kwitnienia" wody w basenie, fontannie, stawie

22.04.2014

W upalny, letni dzień z przyjemnością przebywamy koło fontanny i relaksujemy się przyjemnym chłodem płynącym od wody. Słuchamy cichego szumu i odpoczywamy. Mając basen z przyjemnością pływamy w nim.

Niestety, prędzej czy później, wody w basenach kąpielowych, fontannach lub stawach, stają się mętne, zielonkawe, i mogą mieć nieprzyjemny zapach. Dlaczego tak się dzieje?

W wodzie pojawiają się i rozmnażają mikroskopijne glony. Dostają się do basenu z wodą lub przynosi je wiatr. W ciepłe słoneczne dni, glony mnożą się bardzo szybko.

Proponujemy proste i skuteczne rozwiązanie - urządzenie zapobiegające kwitnieniu glonów i ułatwiające ich flokulację. Dobór urządzenia limituje objętość wody w zbiorniku i instalacjach. W przypadku gdy pojemność ta jest nie większa niż 50 m3, tylko jedno urządzenie K40, rozwiązuje problem "kwitnienia" wody.

Aby uzyskać pożądany efekt, wymagana jest przepływ w obiegu zamkniętym wody i dobrze działający układ filtracji. Urządzenie z technologią Hydropath HydroFLOW K40 montujemy za pompą obiegową i przed filtrem, w możliwie dużej odległości od filtra lub przed pompą i filtrem jeżeli montaż pomiędzy pompą a filtrem był niemożliwy.
 
K40 zabija bakterie, mikroskopijne glony i zapobiega ich namnażaniu.

źródło i zdjęcia: HYDROPATH

Firma powiązana:

HYDROPATH Sp. z o.o.

Telefon 500 068 835, 32 445 06 83
www.hydropath.pl
biuro@hydropath.pl

HYDROPATH Sp. z o.o.