Porady

AKRA: Magnetyzery Ecomag - sedno działania w instalacji domowej

22.04.2016

Jakie korzyści można osiągnąć, dzięki zamontowaniu magnetyzera Ecomag w swoim domu? Najlepszą i najbardziej wiarygodną rekomendacją jest opinia klientów, którzy już stosują to urządzenie - poniżej obserwacje jednego z nich - Pana Michała:

- "Odnośnie magnetyzerów wody Ecomag to po zainstalowaniu ich w początkowym czasie zaobserwowałem zmianę w smaku wody pobieranej z kranu, na początku nie był on za dobry a woda wydawała się jakby trochę mętna. W czasie kliku dni woda zmieniła swój smak. Na kranach i innych sanitariatach zaobserwowałem delikatny nalot, który bez problemu daję się usunąć przy pomocy ogólnie dostępnych środków. Najbardziej widoczna zmiana zaszła w pralce, która była obrośnięta kamieniem. Ze względu na dużą intensywność używania tego sprzętu tu zmiany były widoczne jako pierwsze. Cały osad z pokrywy bębna, ścianek, kieszeni na proszek i filtra uległ rozpuszczeniu, a pralka wygląda od środka jak nowa. Obawiałem się o pompę ale jakość wytrzymała ten eksperyment.

Najlepszym jednak efektem zaobserwowanej zmiany jest moja najmłodsza córka. Od zawsze miała ogromne problemu z suchą skórą. Użyliśmy chyba wszystkich dostępnych kremów, ale one dawały bardzo krótkotrwały efekt. Nadal po krótkim czasie skóra rąk, pleców i brzucha stawała się bardzo sucha. To powodowało świąd i bardzo intensywne drapanie się dziecka, nawet w nocy podczas snu.

Po zamontowaniu magnetyzerów po około 2-3 tygodniach suchość skóry u dziecka ustąpiła. Nie stosowaliśmy, w tym czasie żadnego innego leczenia lub środków farmakologicznych.

Co do domowej instalacji gazowej to po zakończonym sezonie grzewczym nie robiłem jeszcze dokładnego podsumowania, ale ze wstępnych obliczeń wyszło mi około 8% oszczędności na paliwie gazowym w kotle CO. Najbardziej zdziwiony wyglądem czystej komory spalania kotła był serwisant. Wiedział, że kocioł ma 5 lat, a wg niego wyglądał w środku jak nowy i tak też wychodziło z pomiarów spalania na jego analizatorze."

Pan Michał przedtem stosował zmiękczacz jonitowy, a w przypadku wody o dużej zawartości kwaśnych węglanów wapnia i magnezu po zastosowaniu soli (NaCl) powstają znaczne ilości kwaśnego węglanu sodu NaHCO3. Ma on własności korozyjne. Pod wpływem temperatury ulega rozkładowi na węglan sodu Na2CO3 i może drażnić skórę. W przypadku takiej wody np. dla ochrony wymiennika kotła oprócz zmiękczania powinno się stosować również dawkowanie fosforanów lub …… magnetyzer Ecomag.

Po zamontowaniu Ecomaga Pan Michał ma obecnie bez osadów m.in. pralkę i wymiennik kotła od strony wody, nie tylko od strony palnika.

Opinie klientów potwierdzają , że "magnetyczna" woda jest przyjazna dla skóry.

Więcej na www.akra.pl

źródło i zdjęcia: AKRA

Firma powiązana:

Akra

Telefon 22 858 34 04
www.akra.pl
akra@akra.pl, biuro@akra.pl

Akra