Nowości

Nowość w ofercie Marma Polskie Folie - uszczelniacz-klej "FLEXBINDER"

06.02.2015

W czasie układania membran wstępnego krycia MWK z rodziny DACHOWA na dachach w wielu miejscach trzeba łączyć je do różnych elementów przechodzących przez dach lub tworzących dach. Połączenia te można w różny sposób zrealizować stosując różne techniki. W tym celu najczęściej używa się wyspecjalizowanych taśm samoprzylepnych. Jednak wielu dekarzy woli stosować w tym celu kleje, ponieważ są takie miejsca, gdzie taśmy są trudniejsze do wklejenia i w związku z tym mniej pewne w działaniu.

Marma Polskie Folie wprowadza specjalny klej o dobranych do łączenia membran cechach.

Nowy produkt o nazwie "FLEXBINDER" służy do uszczelniania i łączenia membran wstępnego krycia wykonanych z włóknin polipropylenowych. Bardzo dobrze łączy te membrany  z : drewnem, cegłą zwykłą i klinkierową, betonem, metalami itp. materiałami budowlanymi.  Przyczepność do tworzyw sztucznych należy sprawdzić przed użyciem ostatecznym. Utwardza się pod wpływem wilgoci z powietrza do postaci trwale elastycznej gumy.

Bardzo dobrze łączy membrany na zakładach poziomych i pionowych. Zakłady pionowe można łączyć tylko na belkach więźby dachowej. Może służyć do reperowania i łatania membran. Znakomicie łączy je z kominami wykonanymi z klinkieru, cegły ceramicznej i silikatowej oraz z betonu (systemowe).

Stosowanie

"FLEXBINDER" jest rozprowadzany w kartuszach przystosowanych  do ogólnie stosowanych wyciskaczy.

Należy go nakładać na suche i odtłuszczone powierzchnie. Po nałożeniu należy docisnąć łączone lub uszczelniane powierzchnie (na przykład ręką). Na materiały porowate (w tym na membrany) trzeba go nakładać grubiej. Stosować w temperaturach : od + 5 do 25°C.

Po wyschnięciu jest fizjologicznie obojętny i odporny na kwasy, zasady o stężeniu max 20% i na większość rozpuszczalników. Czas całkowity utwardzenia : 24/godz. Odporność temperaturowa : od - 50 do + 180°C.

źródło i zdjęcia: Marma Polskie Folie