Nowości

Niewielkie lampy o mega mocy - kolekcja MEG marki Nowodvorski Lighting

12.11.2014

Nastrojowy klimat malowany dyskretnym światłem to domena dekoracyjnych lamp biurkowych. Kameralna atmosfera i magiczny blask rozprzestrzeniający się spod niedużych abażurów to jednak nie jedyne zalety tego typu modeli. Doskonale udowadnia to najnowsza kolekcja opraw oświetleniowych marki Nowodvorski Lighting. Linia MEG to sposób na mega oświetlenie
z artystyczną duszą.

Światło w każdym miejscu

Niewielkie lampy o mega mocy - kolekcja MEG marki Nowodvorski LightingRozświetlenie wnętrza blaskiem jasnego światła to z pewnością jedno z najważniejszych zadań lamp rozmieszczanych w pomieszczeniu. Rolę tę najczęściej przejmują oprawy sufitowe, które dają światło o większej intensywności i stanowią jego główne źródło. Szarą eminencją stylistycznych aranżacji są jednak lampy biurkowe, które tylko z pozoru pełnią drugoplanową funkcję.

Jak mało który model, mają bowiem niezwykle uniwersalny charakter, pozwalając na eksperymentowanie i zabawę natężeniem światła oraz formą samych opraw niemal w każdym miejscu naszego mieszkania. Dzięki temu, że mają stosunkowo niewielkie rozmiary i nie wymagają stałego mocowania, w dowolnym momencie można bez problemu zmienić ich położenie.

Doskonałym przykładem może być najnowsza kolekcja lamp stojących marki Nowodvorski Lighting. Linia MEG to cztery lampy biurkowe o różnej wysokości i wielkości abażuru - MEG red ( 40 x 22,5 cm), MEG white (50 x 31 cm), MEG black-silver (48 x 30 cm) oraz MEG black (63 x 25 cm). Taki wybór pozwala na swobodne dopasowanie modelu odpowiedniego do obszaru, który chcemy rozświetlić oraz miejsca, w którym ustawiona będzie lampa.

Lampki biurkowe z serii MEG marki Nowodvorski Lighting mogą więc pełnić nie tylko rolę oświetlenia miejsca pracy, ale również stołu czy kącika telewizyjnego, dekoracji komody, damskiej toaletki lub też lampki nocnej ustawionej tuż koło łóżka. Doskonale uzupełnią one główne źródło światła doświetlając newralgiczne obszary lub też wręcz odwrotnie zapalone pojedynczo, pozwolą stworzyć nastrojowy półmrok i przytulną atmosferę.

Dekoracyjna strona lamp

Niewielkie lampy o mega mocy - kolekcja MEG marki Nowodvorski LightingUniwersalny charakter lamp biurkowych polega nie tylko na możliwości pełnienia wielu zadań oświetleniowych. Ważna jest również ich strona dekoracyjna. Stanowią one interesujący dodatek wnętrz, który wykorzystywany jest zarówno do rozświetlania pomieszczeń wieczorami, jak i ozdoby w ciągu dnia. Kluczową rolę odgrywają wtedy materiały i forma samej lampy, tak jak
w przypadku kolekcji MEG marki Nowodvorski Lighting.

To cztery lampy biurkowe o klasycznej budowie przedstawionej jednak w nieco przewrotnej postaci. W ich przypadku materiałowy abażur umieszczony został bowiem na podstawie wykonanej z przeźroczystego i pozostawionego bez żadnych dodatkowych ozdób szkła. Kluczem do sukcesu jest współgrający z prostym abażurem geometryczny kształt podstawy oraz intrygujący, przyciągający wzrok akcent we wnętrzu szklanej bryły w postaci ozdobnego kabla zasilającego.

Lampy z linii MEG są do siebie bardzo zbliżone i zachowują jedną linię stylistyczną, jednak subtelne niuanse w ich kształcie sprawiają, że każda z nich zyskała zupełnie inny charakter. Odmienny kształt podkreślony został zróżnicowaną kolorystyką abażurów - do wyboru jest model biały, czarny, czarny ze srebrnym połyskiem oraz ekstrawagancka czerwień. W ten sposób dobierzemy lampę, która zarówno barwą, jak i formą będzie odpowiadać aranżacji mieszkania.

Jeżeli zależy nam na dobrym oświetleniu wnętrza sięgniemy raczej po duże, wiszące oprawy oświetleniowe. Mistrzem kreowania kameralnej atmosfery i przytulnego półmroku bezapelacyjnie pozostają jednak lampki biurkowe, które towarzyszą głównemu oświetleniu. Z kolekcją MEG marki Nowodvorski Lighting osiągniemy ten efekt z łatwością, a jednocześnie udekorujemy wnętrze w ciągu dnia.

Niewielkie lampy o mega mocy - kolekcja MEG marki Nowodvorski LightingLAMPY MEG MARKI NOWODVORSKI LIGHTING:

MEG red I biurkowa
Wysokość: 40 cm
Średnica: 22,5 cm
Cena detaliczna: 171,59 zł brutto

MEG white I biurkowa
Wysokość: 50 cm
Średnica: 31 cm
Cena detaliczna:  186,35zł brutto

MEG black-silver I biurkowa
Wysokość: 48 cm
Średnica: 30 cm
Cena detaliczna: 180,81 zł brutto

MEG black I biurkowa
Wysokość: 63 cm
Średnica: 25 cm
Cena detaliczna:  193,73 zł brutto

źródło i zdjęcia: Nowodvorski

Firma powiązana:

Nowodvorski Lighting

Telefon 34 344 91 10/11
www.nowodvorski.com
nowodvorski@nowodvorski.com

Nowodvorski Lighting