Nowości

Ceramika Nowa Gala - Skalista natura piękna

04.09.2009

Kolekcja Dolomia to bardzo innowacyjna kolekcja o nowoczesnym, wysmakowanym i minimalistycznym charakterze. Inspiracją wzorniczą dla kolekcji Dolomia były zamknięte we wnętrzu skał obrazy kamiennych struktur wydobyte na światło dzienne olśniewają nieznanym pięknem. To właśnie wyjątkowy urok i właściwości dekoracyjne dolomitu stały się inspiracją dla stworzenia kolekcji płytek Dolomia.

Naturalny, skośny rysunek z drobnymi wtrąceniami jaśniejszych i ciemniejszych skał nadaje wnętrzu elegancki charakter, a paleta stonowanych ciepłych odcieni pozwala tworzyć ciekawe aranżacje. Delikatnie polerowana powierzchnia podkreśla naturalny styl serii. Dzięki doskonałym parametrom użytkowym i szerokiej gamie dekoracji ciętych Dolomia świetnie prezentuje się na ścianie i podłodze.

Najnowsza kolekcja gresu szkliwionego Nowej Gali - Dolomia to seria płytek rektyfikowanych, dostępna jest w formatach 40x40cm, 30x60 cm, 60x60 cm, uzupełniona dekoracjami: mozaikami oraz listwami i innymi elementami ciętymi wodą ze wstawkami z aluminium.

Płytki Dolomia dostępne są w pięciu kolorach:

  • jasno-beżowym (DM01)
  • ciemno-beżowym (DM03)
  • brązowy) (DM07)
  • ciemnym-szarym (DM13)
  • czarnym (DM14).

Kolekcja Dolomia znajduje zastosowanie zarówno na ścianie, jak i na podłodze, w domach prywatnych, jak również w obiektach użyteczności publicznej. Najnowocześniejsza technologia pozwoliła uzyskać w przypadku tych płytek niebanalną powierzchnię, a przy tym odporną na ścieranie i plamienie. Okres gwarancji wynosi 5 lat.

Cechy które wyróżniają kolekcję Dolomia to m.in.:

  • bardzo dobre parametry techniczne:

          - twardość powierzchni zbliżona do twardości diamentu (8º stopień w 10º skali Mohsa).
          - duża odporność na plamienie (5 klasa),
          - bardzo wysoka klasa ścieralności – 5 ( w skali PEI od 1 do 5)
          - minimalna nasiąkliwość płytek (≤0,1%),
          - duża wytrzymałość na zginanie (min. 50 Mpa),

  • rektyfikacja.

Rektyfikacja polega na uzyskaniu dokładnej kalibracji (mechaniczne frezowanie krawędzi płytek na określony wymiar w celu ułożenia płytek z różnych partii); rektyfikacja umożliwia układanie płytek bez fugi lub w systemie modularnym z zastosowaniem 3 mm spoiny.

Szczegóły na temat nowej kolekcji płytek Dolomia Ceramiki Nowa Gala na stronie www.nowa-gala.com.pl.

Firma powiązana:

CERAMIKA NOWA GALA

Telefon 041 390 11 00
www.nowa-gala.com.pl
info@nowa-gala.com.pl

CERAMIKA NOWA GALA