Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Smukłe, wyrafinowane i proste w instalacji - systemy baterii umywalkowych Geberit przeznaczone do obiektów publicznych i półpublicznych

Nowy system baterii umywalkowych Geberit pozwala zmienić dotychczasowy sposób myślenia: elektroniczne baterie umywalkowe mogą być smukłe, mieć piękną formę, a mimo to pozostać wytrzymałe. Można je także szybko zamontować w ścianie lub w umywalce.

Smukłe, wyrafinowane i proste w instalacji - systemy baterii umywalkowych Geberit przeznaczone do obiektów publicznych i półpublicznych
GEBERIT Systemy do montażu urządzeń sanitarnych
www.geberit.pl
GEBERIT Systemy do montażu urządzeń sanitarnych
Dane kontaktowe:
22 376 01 00
Postępu 1, 02-676 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Elektroniczne baterie umywalkowe zapewniają wyjątkowo higieniczne mycia rąk, jako że kurek jest otwierany i zamykany bezdotykowo. Są one przeznaczone przede wszystkim do stosowania w sanitariatach obiektów publicznych i półpublicznych, takich jak: lotniska, galerie handlowe, szkoły czy placówki gastronomiczne. Dużym wyzwaniem jest stworzenie modeli, który będą nie tylko estetycznie wykonane, ale także bardzo wytrzymałe, ponieważ używane są przez dużą liczbę osób, nierzadko w niezbyt delikatny sposób. Ponadto tradycyjne baterie montowane są najczęściej w umywalkach, co sprawia że ich systemy elektroniczne są stale narażone na wilgoć i może przyczynić się to do ich częstych awarii.

- "W nowym systemie baterii umywalkowych wyeliminowaliśmy słabe strony baterii bezdotykowych" - mówi Adam Pillich, Dyrektor Produktów w Geberit Sp. z o.o.

- "Ponadto skutecznie rozwiązaliśmy specyficzne problemy związane z bateriami ściennymi" – dodaje.

W nowym systemie baterii umywalkowych Geberit wszystkie elementy funkcjonalne, takie jak: elementy elektroniki sterującej, mieszacz, zawory i przyłącza elektryczne zostały - jedynie z wyjątkiem czujnika podczerwieni - umieszczone w odrębnej skrzynce funkcyjnej o wymiarach zaledwie 14 cm x 14 cm. Jest ona w dostępny sposób montowana pod umywalką w ścianie, czyli poza strefą mokrą. W przypadku braku możliwości zamontowania skrzynki funkcyjnej w ścianie można alternatywnie skorzystać z odpornej natynkowej skrzynki.

Specyfika baterii ściennych

Bezdotykowe ścienne baterie umywalkowe są bardzo praktyczne: cała powierzchnia umywalki pozostaje wolna, co niezmiernie ułatwia utrzymanie czystości, zaś mycie rąk jest znacznie bardziej ergonomiczne. Fakt, że w praktyce bardzo rzadko spotykamy baterie bezdotykowe, ma dość banalną przyczynę: dotychczas nie było w zasadzie żadnego rozwiązania zapewniającego bezpieczne zaplanowanie i niezawodną instalację takich systemów. Nowy system baterii umywalkowych Geberit w pełni wypełnia tę lukę. Projektanci i instalatorzy mogą na nim polegać. Dzięki wykorzystaniu elementów podtynkowych Geberit, baterie ścienne mogą być szybko montowane w ścianie, zaś baterie stojące - w umywalkach.

Należące do systemu baterii umywalkowych, nowe elementy do montażu umywalek w technologii podtynkowej (Geberit Duofix i Geberit GIS) są przystosowane do łatwej i bezpiecznej instalacji systemu. Bazują one na sprawdzonej już technologii Geberit i posiadają trawersy o regulowanej wysokości, do których są mocowane cokoły baterii i umywalki. Rozwiązanie to zapewnia precyzyjne ustawienie (w pionie lub w poziomie) oraz solidne zamocowanie korpusu baterii, minimalizując możliwość powstania kosztownych wad.

Bezpośrednie prowadzenie wody

Dzięki wydzieleniu elementów funkcyjnych z korpusu baterii, powstają całkowicie nowe możliwości ich projektowania. Nowe modele Piave i Branta, stworzone w londyńskim studiu Christoph Behling Design charakteryzują się bardzo smukłą i ponadczasową formą. Oba modele są dostępne w wersji stojącej i ściennej. Pasują niemal do wszystkich wzorów umywalek. Baterie ścienne Geberit Piave i Brenta są dostępne w wersjach o długości 170 mm i 220 mm. Co istotne, woda jest doprowadzana wzmocnionym przewodem z tworzywa sztucznego, sięgającym od znajdującej się pod umywalką skrzynki funkcyjnej do regulatora strumienia umieszczonego przy wylewce baterii. Pozwala to zapewnić niczym niezagrożoną jakość wody pitnej.

Ekonomiczna eksploatacja i prosta konserwacja

Oprócz niezwykle korzystnej relacji między ceną a jakością, system baterii umywalkowych charakteryzuje się także ekonomiczną eksploatacją. Istnieją trzy możliwości zasilania baterii umywalkowych: podłączenie do sieci elektrycznej, baterie oraz zasilanie generatorowe wykorzystujące przepływ wody podczas użytkowania baterii. Ostatnie z wymienionych rozwiązań nie powoduje dodatkowych kosztów związanych z poborem energii sieciowej lub wymiany baterii zasilających.

Wszystkie elementy odpowiedzialne za regulację i konserwację baterii oraz przyłącza wodne i elektryczne zabezpieczone są w zamontowanej pod umywalką skrzynce funkcyjnej, do której nie dochodzi woda. Zawory, mieszacze i filtry są łatwo dostępne i mogą być odpowiednio ustawione lub oczyszczone kilkoma prostymi ruchami. W każdym momencie można też zmienić dotychczasową konfigurację, na przykład w związku z zainstalowaniem generatora.

Nowy system baterii dostępny jest od 1 kwietnia 2017, a pliki BIM zostaną udostępnione przez Geberit do pobrania. Więcej informacji i zdjęć dostępnych jest na stronie www.geberit.pl.

źródło i zdjęcia: GEBERIT