Nowości

Kotło-Pol prezentuje Kocioł KWM-SP z podajnikiem szufladowym

14.12.2015

Kotły centralnego ogrzewania typu KWM-SP tworzą nową generację kotłów opalanych paliwem stałym. Sprawność energetyczna kotła kształtuje się w granicach 85 %. Są to kotły niskotemperaturowe, wodne, stalowe, przystosowane do spalania miału węgla kamiennego lub Eko-groszku II granulacji do 25 mm. Im wyższa kaloryczność paliwa tym lepszy efekt cieplny. Przy tego typu kotłów wskazane jest stosowanie paliwa suchego.

Zalecamy węgiel o niskim pęcznieniu, małej spiekalności i wysokiej temperaturze topnienia popiołu. Nie należy stosować miału i groszku z węgla koksującego oraz powodującego powstawanie spieków gdyż prowadzi to do zablokowania zsypywania się popiołu do popielnika oraz blokady paliwa na palenisku, gdyż może to doprowadzić do wygaśnięcia kotła.

Piece te przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nieprzekraczającej 90oC. Kotły szufladowe, kotły tłokowe znajdują zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w różnego rodzaju budynkach jak i pomieszczeniach, m.in. w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych i usługowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Cechą charakterystyczną tych kotłów jest automatyczny podajnik paliwa z zasobnikiem. Podajnik szufladkowy podaje paliwo do kotła. Sam podajnik, proces palenia i utrzymywania żądanej temperatury wody sterowany jest mikroprocesorowym regulatorem.

Kotły centralnego ogrzewania typu KWM-SP tworzą nową generację kotłów opalanych paliwem stałymAutomatyczny sposób podawania paliwa bezpośrednio do paleniska, sprawia, że kocioł odznacza się wysoką efektywnością cieplną i niezwykle niską emisją substancji szkodliwych, co potwierdza atest ekologiczny i świadectwo zgodności z normą PN-EN 303-5 wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Na ruszcie paleniska spalana jest odpowiednia ilość paliwa, która konieczna jest dla zrównoważenia aktualnego poboru ciepła. Stałe produkty spalania, czyli popiół i szlaka, spychane są do komory popielnikowej automatycznie, w trakcie podawania kolejnych porcji opału. Taki proces spalania jest racjonalny i ekonomiczny. W przypadku braku prądu lub awarii kocioł wyposażony jest w dodatkowy ruszt do palenia tradycyjnego.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sterownika "Menuet" który umożliwia obsługę pompy CWU, zaworu mieszającego, odłogówki, pogodówki, oraz sterownika pokojowego obsługa kotła jest bardzo łatwa. Polega ona na rozpaleniu na początku sezony grzewczego, a także co 1-3 dni uzupełnianiu paliwa w zasobniku oraz opróżnianiu szuflady z popiołu. Kotły z podajnikami występują w wersji lewej i prawej.

Kocioł KWM-SP posiada kanały spalinowe poziome nad paleniskiem. Wyczystki przy kotle znajdują się przy kotle od strony drzwiczek, a także przy podajniku. Piece z podajnikami występują w wersji lewej i prawej, czyli z której strony znajdują się drzwiczki przy kotle patrząc od strony podajnika ze zbiornikiem w kierunku wymiennika i wyjścia do komina. Różnego rodzaju wersje kotła można zobaczyć na schemacie, który przedstawia uproszczony widok kotła z góry. Dzięki użytkowaniu kotła zgodnie z instrukcją obsługi będzie on służył przez wiele lat. Oferujemy kotły od 19 kW do 900 kW. Na wszystkie kotły z podajnikiem udzielamy 4 lata gwarancji.

źródło i zdjęcia: Kotło-Pol

Firma powiązana:

KOTŁO-POL Banasiak Zbigniew

Telefon 62 761 75 00, tel./faks 62 761 76 00
www.kotlopol.pl
banasiak@kotlopol.pl

KOTŁO-POL Banasiak Zbigniew