Nowości

Nowość Aqua Tech w dziedzinie uzdatniania wody - sterylizatory UVC

24.08.2015

Absolutna nowość w dziedzinie uzdatniania wody to coraz bardziej popularne lampy UV nazywane również sterylizatorami UV. Lampy te wykorzystują promieniowanie UV do sterylizacji wody pitnej oraz basenowej, dzięki czemu spada zapotrzebowanie ( w zakresie od 70% do 90% zapotrzebowania) na stosowanie środków chemicznych służących do jej dezynfekcji.

Woda jest doskonałym środowiskiem do rozwoju bakterii, wirusów glonów itp. Przepływająca przez lampę UV woda zostaje wystawiona na oddziaływanie promieniowania UVC o długości 253,7 nanometrów. Cały proces odbywa się w cyklu zamkniętym, dzięki czemu człowiek nie jest narażony na szkodliwe oddziaływanie tego promieniowania.

Promieniowanie UVC wpływa destrukcyjnie na wystawione jego działaniu bakterie, wirusy i glony. W molekułach, promieniowanie UVC powoduje rozbicie struktury łańcucha DNA, w wyniku czego bakterie, glony i wirusy nie są się w stanie dalej rozwijać i mnożyć. Dochodzi w ten sposób do sterylizacji przepływającej przez lampę UVC wody a cały proces odbywa się bez udziału chemii. Uzdatniona w ten sposób woda jest w bardzo małym stopniu narażona na niekontrolowany rozrost szkodliwej w wielu przypadkach mikroflory.

Znaczny wzrost ilości osób cierpiących na dolegliwości alergiczne spowodował poszukiwanie technologii uzdatniania wody, które eliminują potrzebę stosowania chemii. Jedną z technologii, które umożliwiły ekologiczny, mniej inwazyjny sposób uzdatniania stała się sterylizacja wody z wykorzystaniem lamp UV

źródło i zdjęcie: Aqua Tech

Firma powiązana:

AQUA TECH Przedsiębiorstwo Wielobranżowe

Telefon 52 348 61 11, 603 201 826, 607 656 499
www.aquatech.pl
aquatech@aquatech.pl

AQUA TECH Przedsiębiorstwo Wielobranżowe