Aktualności

Oszczędzanie energii z Gira

20.10.2014

Inteligentna technika domowa Gira pomaga nie tylko oszczędzać energię, ale także chroni środowisko. Perfekcyjna współpraca podsystemów redukuje zużycie energii do minimum i dopasowuje je do indywidualnych wymagań gospodarstwa domowego.

Za pomocą przejrzystych wykresów można w każdej chwili wygodnie kontrolować wszystkie parametry zużycia energii i dokonywać szybkich optymalizacji w razie potrzeby. W ten sposób mieszkańcy trwale obniżają koszty energii i zwiększają swój komfort mieszkania.

Centralne zarządzanie energią - używanie energii tylko wtedy, gdy jest potrzebna i tam, gdzie jest potrzebna. Dzięki inteligentnej współpracy różnych podsystemów i urządzeń oraz zależnemu od czasu i potrzeb sterowaniu Gira HomeServer oferuje nie tylko większy komfort i bezpieczeństwo, ale także pomaga oszczędzać energię. Chroni to zarówno portfel, jak i środowisko i tym samym stale zmniejszające się zasoby.
Jednolite sterowanie ogrzewaniem

Jednolite sterowanie ogrzewaniem - otwarte okno, wyłączone ogrzewanie: Za pośrednictwem zestyków drzwiowych i okiennych system rozpoznaje, kiedy okna lub drzwi są otwarte. Po określonym czasie następuję automatyczna regulacja w dół ogrzewania w odpowiednim pomieszczeniu. Dopiero gdy wszystkie okna i drzwi zostaną ponownie zamknięte, przywracana jest pełna praca ogrzewania. W ten sposób unika się niepotrzebnego ogrzewania i równocześnie zapewnia wystarczające ogrzewanie pomieszczenia.

Perfekcyjna współpraca żaluzji i ogrzewania - perfekcyjna współpraca żaluzji i ogrzewania pozwala na inteligentne uwzględnienie energii słonecznej w regulacji temperatury. W przypadku korzystnego położenia słońca w zimie podnoszone są żaluzje i odpowiednio zmniejszana jest moc grzewcza. W przeciwieństwie do tego w lecie można uniknąć niepotrzebnego zużycia energii poprzez automatyczne opuszczenie żaluzji i zmniejszenie mocy klimatyzacji.

Energooszczędna regulacja w poszczególnych pomieszczeniach - dla każdego pomieszczenia można stworzyć własny profil, który określa czas wentylacji lub ogrzewania, np. rano i wieczorem w łazience. Dzięki Gira Czujnikowi przyciskowemu 3 Plus można dodatkowo indywidualnie regulować temperaturę. W ten sposób oszczędna regulacja temperatury dopasowuje się dokładnie do potrzeb mieszkańców. Dzięki temu ogrzewanie i wentylacja nigdy nie pracują niepotrzebnie.

Sterowanie temperaturą w zależności od potrzeb - dzięki czujnikom temperatury i silnikom nastawczym w zaworach ogrzewania system rozpoznaje, czy udostępniona temperatura dopływu nie jest zbyt wysoka lub niska. W zależności od średniej temperatury zewnętrznej można ją automatycznie odpowiednio skorygować. W ten sposób przez cały rok w całym domu dba się o optymalne wykorzystanie energii i unika niepotrzebnych kosztów.

Automatyczne sterowanie oświetleniem - czujki obecności i ruchu dbają o automatyczne włączanie światła dokładnie wtedy, gdy jest to potrzebne. Jeżeli przez określony czas nie zostanie zarejestrowany żaden ruch, światło jest wyłączane. W połączeniu z czujnikami jasności możliwe jest również dokładne dopasowanie natężenia światła: Gdy słońce mocniej oświetla pomieszczenie, następuje automatyczna redukcja natężenia oświetlenia.

Oszczędzająca koszty funkcja wyłączania centralnego - w otoczeniu wejścia istnieje funkcja wyłączania centralnego jednym przyciskiem wszystkich urządzeń elektrycznych wykorzystujących znaczne ilości energii. Tym samym można zagwarantować, iż prąd nie będzie niepotrzebnie zużywany. Opcjonalnie można połączyć funkcję wyłączania centralnego bezpośrednio z instalacją zamykającą: Blokada drzwi od zewnątrz powoduje, że urządzenia zmniejszają zużycie.

Dokładna kontrola zużycia - Gira HomeServer stale rejestruje i zapisuje dane eksploatacyjne i zużycia prądu, wody, gazu i oleju grzewczego. Na podstawie przejrzystych wykresów można przez cały rok śledzić kształtowanie się zużycia – za pomocą komputera, tabletu lub centralnie umieszczonych Gira Control Clients. W przypadku znacznych odchyleń od zużycia średniego następuje szybka sygnalizacja zużycia energii. W ten sposób można łatwo zoptymalizować zarządzanie energią i dopasować je do indywidualnych wymagań gospodarstwa domowego.

źródło i zdjęcie: Tema

Firma powiązana:

Tema Przedstawicielstwo Gira

Telefon 22 878 03 51, 22 878 03 55
www.gira.pl
techniczny@tema.pl

Tema Przedstawicielstwo Gira