Aktualności

Austrotherm patronem turnieju budowlanego

20.05.2013

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym z dwóch województw rywalizowali w murach oświęcimskiej "Budowlanki" o prymat w turnieju "Sprawny w zawodzie - technik budownictwa". Patronat nad konkursem objęła firma Austrotherm.

Szkoła Budowlana nr 5 w Oświęcimiu gościła uczniów i ich opiekunów ze szkół na Śląsku i w Małopolsce. Wśród uczestników konkursu znaleźli się reprezentanci placówek z Bielska-Białej, Cieszyna, Lipnicy Wielkiej, Sosnowca, Wadowic, Żywca i rzecz jasna z Oświęcimia.

Uczniowie zmagali się z pytaniami z zakresu budownictwa, projektowania i konstrukcji budowlanych. Zadania praktyczne dotyczyły natomiast wykonania projektu związanego z wykazem stali zbrojeniowej, przedmiarem robót i kosztorysem budowlanym.

Po zadaniach konkursowych uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili zakład produkcyjny firmy Austrotherm i zaznajomili się z nowoczesnymi procesami technologicznymi. Austrotherm ufundował nagrody rzeczowe, które wszystkim uczestnikom turnieju wręczyła prezes spółki, Anna Śpiewak. Prezes podkreśliła, że firma Austrotherm od lat wspiera i inwestuje w szkolnictwo zawodowe, szczególnie w budowanie świadomości na temat energooszczędnych rozwiązań termoizolacyjnych.

Wybór produktów dobrej jakości oraz zgłębianie wiedzy z zakresu budownictwa o niskim zapotrzebowaniu na energię, pozwoli młodym budowlańcom na dokonanie mądrego wyboru w przyszłości. Efekty naszych działań są widoczne, gdyż z roku na rok rośnie słuszne przekonanie, że użycie materiałów bardzo dobrej jakości przynosi wymierne korzyści w przyszłości. Austrotherm patronem turnieju budowlanego!

Źródło: Austrotherm

Więcej

Firma powiązana:

Austrotherm

Telefon 33 844 70 33-36
www.austrotherm.pl
info@austrotherm.pl

Austrotherm