Aktualności

Armacell: kolejny udany rok

14.12.2012

Rok 2012 minął w firmie Armacell Polska pod znakiem rozwoju. Ostatnie 12 miesięcy były dla firmy okresem zarówno wzmożonej pracy związanej z poszerzaniem oferty o nowe wyroby, jak i wprowadzeniem znaku CE i Europejskiej Aprobaty Technicznej.

Jako światowy lider w produkcji elastycznych izolacji technicznych Armacell od wielu lat stawia sobie za cel zwiększanie swojej innowacyjności, konkurencyjności i wiarygodności. Oddział przedsiębiorstwa w Środzie Śląskiej, jako jeden z 19 zakładów firmy na świecie i jednocześnie drugi co do wielkości i możliwości produkcyjnych w Europie, stara się wyznaczać standardy nie tylko na krajowym, ale i na międzynarodowym rynku.

Jednym z tegorocznych sukcesów firmy Armacell było wprowadzenie na rynek rewolucyjnej izolacji niskodymowej Armaflex Ultima. Zaprezentowany na targach ISO’12 produkt jest elastyczną izolacją powstałą na bazie spienionego kauczuku syntetycznego. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, pozwala ona nie tylko spowolnić rozprzestrzenianie się ognia, ale również charakteryzuje się bardzo niewielką ilością wydzielanego podczas spalania dymu.

Otulina Armaflex Ultima jako pierwsza i jak dotychczas jedyna izolacja kauczukowa na świecie otrzymała w tej kategorii najwyższą klasę s1 według najnowszej europejskiej klasyfikacji ogniowej, co oznacza, że jej spalanie odbywa się „prawie bez dymu”. Ważnym momentem w działalności firmy było wprowadzenie znaku CE. Od początku roku wszystkie wyroby Armacell mogą poszczycić się tym oznaczeniem, które zapewnia, że dany wyrób został gruntownie zbadany pod kątem przewodności ciepła, odporności na wilgoć czy ogień oraz innych ważnych cech.

Warto podkreślić, że Armacell jest jednym z niewielu producentów izolacji technicznych, którzy objęli certyfikatem CE wszystkie wyroby. W mijającym roku Armacell otrzymał również Europejską Aprobatę Techniczną (EAT) na wyrób Armaflex Protect – izolację zabezpieczającą przejścia ogniowe w przegrodach budynków. Jest to jedyny tego typu wyrób dostępny na krajowym i europejskim rynku objęty Aprobatą, która gwarantuje najwyższą jakość i niezawodność wyrobów spełniających europejskie standardy budowlane.

Armacell: kolejny udany rok jest zapowiedzią dalszego rozwoju w nadchodzących 12 miesiącach. Armacell planuje m.in. wprowadzenie na rynek nowych wyrobów, ekspansję marketingową, wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i dalsze ugruntowywanie pozycji czołowego producenta izolacji technicznych.


Źródło: Armacell

Więcej

Więcej

Firma powiązana:

Armacell Poland

Telefon 71 317 50 25
www.armacell.pl
isspolska@armacell.com

Armacell Poland