Aktualności

Elewacje w kolorach natury – zaprawy V.O.R. z trasem Tubag firmy quick-mix w 16 odcieniach!

22.06.2012

Klinkier jako szlachetny materiał znajduje szerokie zastosowanie we współczesnej architekturze. Jego wyjątkowe walory dekoracyjne można odpowiednio zaakcentować stosując zaprawy spoinujące w starannie dobranych odcieniach.

Firma quick-mix oferuje paletę kolorystyczną zapraw do klinkieru V.O.R. z oryginalnym trasem Tubag w 16 barwach. Najszersza na rynku gama niepowtarzalnych kolorów daje największe możliwości realizacji autorskich projektów elewacji z klinkieru. Cegły klinkierowe są wykorzystywane przy wznoszeniu ścian nośnych i licowych domów, murów, ogrodzeń oraz elementów małej architektury.

Z cegły klinkierowej można tworzyć tradycyjne jak i nowoczesne kompozycje, które prezentują niepowtarzalne piękno i nadają fasadom wyjątkowego charakteru. Dzięki ich rosnącej popularności, na rynku z łatwością odnajdziemy rozbudowaną ofertę klinkieru.

Mając do wyboru szeroką gamę kolorystyczną włącznie z oryginalnymi wersjami przepalanymi, można nadać budynkowi indywidualnego wyrazu. Unikalną estetykę elewacji dodatkowo podkreśli gładka bądź ryflowana faktura lica. Klinkier jest materiałem naturalnym i szlachetnym, dlatego wymaga oryginalnej oprawy.

Zaprawy do klinkieru V.O.R. z dodatkiem trasu Tubag dostępne są w 16 oryginalnych kolorach. Wykorzystanie zapraw V.O.R. z trasem Tubag firmy quick-mix, gwarantuje wyeksponowanie prawdziwego uroku murów klinkierowych oraz ochronę przed powstawaniem wykwitów, a dzięki temu trwałość i niezmienność efektu kolorystycznego.Klinkier wykorzystywany jest zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych projektach elewacji. Nowoczesne aranżacje klinkierowe wyróżnia harmonijność i jednolitość kolorystyczna, otrzymywana dzięki precyzyjnemu doborowi odcieni cegły i spoiny.

Rozwiązania tradycyjne bazują natomiast na silniejszych kontrastach, mających na celu zdecydowane podkreślenie sposobu wiązania cegieł w elewacji, co podkreśla charakter budowli. Podczas projektowania powinno się również dopasować kolor elewacji do odcieni ram stolarki okiennej czy dachu.

Różnorodność barw zapraw do murowania i spoinowania ścian z klinkieru V.O.R. z oryginalnym trasem Tubag pozwala na stworzenie jeszcze bardziej wyrafinowanych i wyrazistych kompozycji w kolorach natury, od chłodnych grafitowych i piaskowych aranżacji w stylu modernistycznym, aż po nowoczesne elewacje w ożywczych, pastelowych, groszkowych czy miedzianych odcieniach.

Wygląd końcowy zaplanowanej kompozycji możemy sprawdzić dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej na urządzenia typu iPhone / iPad Kreacja Domu (Hausdesigner) firmy quick-mix, która dostępna jest w App Store. Uszlachetniane trasem Tubag zaprawy V.O.R. firmy quick-mix dają pewność, że klinkier zachowa walory estetyczne na długie lata, a kompozycja kolorystyczna pozostanie bez zmian. Wyjątkowe właściwości naturalnego trasu Tubag eliminują możliwość powstawania wykwitów wapiennych na powierzchni cegieł i pozwalają utrzymać naturalną estetykę elewacji.

Trwałość koloru wybranego spośród nowej palety barw gwarantują wyselekcjonowane pigmenty odporne na działanie promieni UV. Zaprawy do klinkieru firmy quick-mix występują w czterech wariantach przeznaczonych do cegieł o różnej nasiąkliwości, dzięki czemu nie ma ograniczeń w stosowaniu pełnej gamy kolorów. Wykorzystując do łączenia cegieł klinkierowych system zapraw V.O.R. z trasem Tubag firmy quick-mix otrzymujemy gwarancję wytrzymałego wiązania, a także gładkiej i szczelnej spoiny, odpornej na zabrudzenia i wilgoć. Elewacje w kolorach natury – zaprawy V.O.R. z trasem Tubag firmy quick-mix w 16 odcieniach!

Źródło: quick-mix

Więcej