Aktualności

Termopiana - izolacja natryskowa

19.10.2016

TermoPiana jest nowatorskim rozwiązaniem w zakresie natryskowych termoizolacji i hydroizolacji przegród budowlanych. Została indywidualnie zaprojektowana i stworzona z myślą o uzyskaniu jak najwyższych parametrów izolacyjnych (λ = 0,022 W/mK), znacznie przewyższając tradycyjne materiały.  TermoPiana jest stworzona na bazie poliuretanu, a sposób jej produkcji jest prawnie chroniony zgłoszeniem patentowym w Urzędzie Patentowym RP.

Miejscem powstawania pianki TermoPiana jest budowa, gdzie jest natryskiwana na istniejące podłoże, które ma zostać zaizolowane. W wyniku prac natryskowych uzyskana TermoPiana stanowi jednolitą, monolityczną  izolację bez spoin i łączeń (eliminacja mostków termicznych). Może zostać natryśnięta niemalże na każde podłoże, w tym beton, cegły, papę, deski i blachę, ponieważ posiada ona bardzo wysokie parametry przyczepności do podłoża. Ponadto nie ma obawy, że pianka TermoPiana spłynie z powierzchni pionowych.

TermoPiana jest produktem dbającym o środowisko dzięki podnoszeniu efektywności energetycznej budynku

W zakres stosowania TermoPiany wchodzą izolacje dachów, poddaszy, stropów piwnic, podłóg itp.
Podstawowym zadaniem TermoPiany jest eliminacja występujących nieszczelności oraz podniesienie parametrów izolacyjności przegrody budowlanej. Dzięki lepszej izolacji termicznej TermoPiana znacznie ograniczy koszty ogrzewania i eksploatacji budynku.

Powstawanie TermoPiany zawdzięcza się reakcji chemicznej dwóch komponentów starannie dobranych i przetwarzanych w ściśle określonej temperaturze pod wysokim ciśnieniem. Tylko zapewnienie odpowiednich parametrów przetwarzania gwarantuje otrzymanie TermoPiany o odpowiednich parametrach.

TermoPiana jest produktem dbającym o środowisko dzięki podnoszeniu efektywności energetycznej budynku. Ponadto TermoPiana jest produktem, który może zostać poddany recyklingowi i ponownie użyty jako izolacja termiczna.

Rejestr wszystkich budów i indywidualnych kart gwarancyjnych dla wykonanych prac został stworzony w trosce o najwyższe dobro klienta, aby miał on 100% pewność, że posiada oryginalną TermoPianę. Jeśli posiadasz wykonany natrysk TermoPiany, a nie dostałeś karty gwarancyjnej, zgłoś się do nas.

Miejscem produkcji komponentów do powstawania pianki TermoPiany są Czechowice-Dziedzice w siedzibie firmy Termopian, będącej jedynym w Polsce producentem i wykonawcą TermoPiany. Jeśli zaoferowano Państwu TermoPianę z innego źródła skontaktuj się z firmą Termopian celem weryfikacji autentyczności pochodzenia.

TermoPiana jest nowatorskim rozwiązaniem w zakresie natryskowych termoizolacji i hydroizolacji przegród budowlanych

TermoPiana posiada pozytywną opinię i dopuszczenie do stosowania w budownictwie na podstawie aprobaty technicznej oraz atestu PZH.

Zalety:

  •     redukcja mostków termicznych
  •     bardzo dobra przyczepność do podłoża
  •     oszczędność energii
  •     jednoczesna termoizolacja i izolacja przeciwwodna
  •     paroprzepuszczalność
  •     bezspoinowość
  •     przyjazna dla środowiska naturalnego
  •     wyższy opór cieplny niż tradycyjne materiały izolacyjne

źródło i zdjęcia: TERMOPIAN

Firma powiązana:

TERMOPIAN

Telefon 32 214 45 80
termopian.com.pl
termopian@termopian.com.pl

TERMOPIAN