Aktualności

Warto ocieplać ze styropianami Austrotherm

02.12.2015

Kiedy budujemy dom czy ocieplamy istniejący, zastanawiamy się, ile taka inwestycja pochłonie pieniędzy. Jest to zrozumiałe, bo wszyscy chcemy aby wydatki poniesione na inwestycję zwróciły się w najkrótszym czasie oraz aby ich skala była ekonomicznie uzasadniona. Dlatego już na etapie planowania dokonujemy analiz. Nie lada wyzwaniem jest prawidłowy wybór styropianu na docieplenia. Musi on posiadać kilka ważnych parametrów, na które należy zwrócić uwagę już w momencie zakupu.

Materiał pierwszej jakości
Już w momencie zakupu należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę produktu ale stosunek tej ceny do jakości. Prawdą jest, że niewiele większy wydatek w momencie zakupu styropianu, zwraca się już pod około dwóch latach użytkowania domu. Styropiany, jak często wskazuje praktyka wykonawcza, powinny być mocne, trwałe i spoiste. Dzięki temu łatwiej je montować. Już biorąc pod uwagę sam fakt, że parametry termoizolacyjne są lepsze, gdy styropian jest cięższy, można uzyskać wyższe oszczędności w porównaniu z tymi inwestorami, którzy stosują lżejsze produkty.

Nowoczesne styropiany obniżają grubość docieplenia
Obecne trendy związane z ograniczeniem zużycia energii i postęp technologiczny spowodowały, że na rynku dostępne są (w cenach osiągalnych dla przeciętnego Kowalskiego) styropiany o świetnych parametrach termoizolacyjnych (np. Austrotherm EPS FASSADA PREMIUM). Dzięki zastosowaniu przy ich produkcji, specjalistycznych surowców (np. z dodatkiem grafitu) oraz zachowaniu odpowiednio wysokiej gęstości (minimum to 13,5 kg/m3) taki styropian posiada wysokie walory użytkowe. Pozwala zredukować grubość warstwy termoizolacyjnej o ponad 30%!

Bezpieczeństwo
Budując lub ocieplając dom dla bliskich osób warto mieć pewność, że użyty styropian jest bezpieczny i da domownikom poczucie komfortu cieplnego. Warto zaufać firmom, takim jak Austrotherm, które proces produkcji opierają wyłącznie na czystym surowcu, bez odpadów z rynku wtórnego. Nie warto stosować styropianów o niskim współczynniku przewodzenia ciepła (0,044-0,045). Powszechnie uważa się, że one wręcz nie mogą być stosowane w procesie termoizolacji. Szacuje się że 90% styropianów obecnych na rynku, o lambdzie 0,044-0,045 i wadze niższej niż 11,0 kg/m3 nie może spełniać podstawowych, wymaganych przepisami, parametrów wytrzymałościowych i termoizolacyjnych.
Odpowiedzialność społeczna firm i dbałość o klienta wyraża się także w niewprowadzaniu takich wyrobów na rynek.

Prestiż na który Cię stać
Przy zakupie materiałów termoizolacyjnych warto przyjrzeć się ich deklarowanym parametrom. Warto także, weryfikować ich jakość. W przypadku styropianu jest to proste, bo od wielu lat funkcjonuje program „Gwarantowany styropian”, który pozwala na zweryfikowanie jakości styropianu w miejscu zakupu. Słaba jakość może powodować już na etapie prac budowlanych pękanie płyt, powstawanie krzywizn i trudność montażu.

W przypadku planowania prac termoizolacyjnych, warto przyjrzeć się bliżej jakości materiałów. To podejście zagwarantuje Państwu, jako klientom, otrzymanie pełnowartościowych produktów najwyższej i weryfikowanej jakości. One to podczas wykonywania docieplenia zapewnią sukces całego przedsięwzięcia i oszczędności w budżecie domowym podczas kolejnych lat użytkowania domu.

źródło i zdjęcie: Austrotherm

Firma powiązana:

Austrotherm

Telefon 33 844 70 33-36
www.austrotherm.pl
info@austrotherm.pl

Austrotherm