Aktualności

Pierwsze przedszkole dedykowane dzieciom pracowników Saint-Gobain Building Glass Polska już otwarte!

05.11.2015

W maju 2014 roku Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o. zapoczątkowało współpracę ze Spółdzielnią Socjalną „Aktywni”, która zatrudnia osoby niepełnosprawne. W ramach tej kooperacji, Spółka w Kole jest odbiorcą takich usług jak pakowanie, foliowanie czy pielęgnacja terenów zielonych oraz wsparcie dla administracji. Od września 2015 współpraca ze Spółdzielnią to także przedszkole „Kraina Magii” dedykowane dzieciom pracowników Saint-Gobain.

"Jednym z filarów strategii personalnej Grupy Saint-Gobain jest <Różnorodność>, a jedną z naszych aktywności w ramach tego filaru jest pokazanie, nie tylko lokalnej społeczności, że nasze przedsiębiorstwo jest społecznie odpowiedzialne. Niestety tylko 23% osób z niepełnosprawnością w Polsce ma pracę. Dlatego też zapoczątkowaliśmy współpracę ze Spółdzielnią Socjalną "Aktywni". (…) Przełamaliśmy w sobie kilka stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnością. (…) Wykorzystując tę okazję chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym naszym pracownikom, którzy aktywnie przyczynili się do wdrożenia tego innowacyjnego rozwiązania. Teraz sami możemy zaświadczać, że różnorodność procentuje” – mówi Piotr Mikołajczyk, Dyrektor Personalny Saint-Gobain Abrasives, PPL.

Niepubliczne Przedszkole "KRAINA MAGII" będzie otwarte przez cały rok od godziny 5:30 do 18:00. Do przedszkola zaproszone są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Oferta przedszkola obejmuje:

- nowoczesną salę dydaktyczną i najnowsze pomoce dydaktyczne,

- pracę dydaktyczną opartą na metodach: M.Montessori, Metodzie Dobrego Startu oraz Metodzie Ruchu Rozwijającego W.Sherborne,

- atrakcyjne zajęcia dodatkowe: logorytmikę, bajkoterapię, arteterapię i muzykoterapię,

- wyżywienie: śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek,

- bezpłatne szkolenia dla rodziców.

"Aktywni" zatrudniają obecnie 20 osób z czego 13 osób z niepełnosprawnością .W przedszkolu znalazło zatrudnienie następne 5 osób.

źródło i zdjęcia: Saint-Gobain