Aktualności

Przedsiębiorcza młodzież odwiedziła Austrotherm

02.11.2015

W ramach tegorocznej, XII już edycji Dnia Przedsiębiorczości, w firmie Austrotherm gościli uczniowie z Powiatowego Zespołu nr 5 Szkół Budowlanych w Oświęcimiu. Trafili oni pod opiekę pracowników Działów Marketingu i Księgowości oraz Biura Obsługi Klienta.

W czasie kilkugodzinnych praktyk, ku ich zadowoleniu, zwiedzili zakład produkcyjny, zapoznali się z zadaniami na poszczególnych stanowiskach pracy w międzynarodowej korporacji oraz zdobyli doświadczenie praktyczne, wykonując czynności administracyjno-biurowe. Krótkie, ale intensywne warsztaty były ponadto doskonałą okazją do pozyskania informacji o wykształceniu i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania pracy w poszczególnych działach.

Dzień Przedsiębiorczości to ogólnopolska inicjatywa, której pomysłodawcą jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad programem objął prezydent Bronisław Komorowski. Akcja skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym założeniem programu jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi, a także stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy. Inicjatywa ma również sprzyjać podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

źródło i zdjęcia: Austrotherm

Firma powiązana:

Austrotherm

Telefon 33 844 70 33-36
www.austrotherm.pl
info@austrotherm.pl

Austrotherm