Aktualności

Kocioł KWM-SR z podajnikiem ślimakowym przedstawia Kotło-Pol

31.08.2015

Kotły KWM-SR - z podajnikiem opałuJest to nowoczesna wersja kotłów wodnych, stalowych, niskotemperaturowych z regulowanym elektronicznie procesem spalania. Kotły KWM-SR z podajnikiem ślimakowym to kotły automatycznie opalane węglem. Sprawność kotłów waha się od 81% do 88%.

W kotłach tych wykorzystane jest małe, bardzo sprawne palenisko bezrusztowe (retortowe). Podawanie paliwa oraz proces spalania jest automatycznie sterowany przez sterownik mikroprocesorowy. Spalana jest więc dokładnie taka porcja węgla, jaka jest niezbędna do uzyskania temperatury ustawionej przez użytkownika. Emisja spalin oraz emisja szkodliwych związków i pyłów jest znacznie niższa od dopuszczalnej normy, co pozwala zaliczyć te kotły do grupy wysoce ekologicznych. Minimalna emisja spalin potwierdzona jest "znakiem bezpieczeństwa ekologicznego" wydanym w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Kotły te znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych i usługowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp. Kotły te w zależności od posiadanego typu palnika opalane są groszkiem, eko-groszkiem lub mieszanką 50 na 50% eko-groszku, groszku z miałem węgla kamiennego (węgiel kamienny asortyment groszek energetyczny typ 31 lub 31,1 o granulacji 5-25 mm, wilgotności do 15%, o wartości opałowej 26 MJ/kg).

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sterownika "Menuet" który umożliwia obsługę pompy CWU, zaworu mieszającego, podłogówki, pogodówki, oraz sterownika pokojowego, obsługa tego typu kotłów jest bardzo prosta. Polega ona na rozpaleniu na początku sezony grzewczego, następnie uzupełnianiu paliwa w zasobniku co 2-4 dni oraz opróżnianiu szuflady z popiołu raz na kilka dni. W przypadku braku prądu lub awarii kocioł wyposażony jest w dodatkowy ruszt do palenia tradycyjnego. Zaletą kotła jest to, że po rozpaleniu nie wymaga on stałej obsługi.

Piec KWM-SR posiada kanały spalinowe pionowe za paleniskiem. Wyczystki przy kotle znajdują się przy kotle od strony podajnika - w dolnej części kotła, a także na kotle.

Kotły z podajnikami występują w wersji lewej i prawej, czyli z której strony ma znajdować się podajnik ze zbiornikiem, patrząc od strony drzwiczek przy kotle w kierunku wyjścia do komina. Różnego rodzaju wersje kotła można zobaczyć na schemacie, który przedstawia uproszczony widok kotła z góry. Tego typu kotły produkujemy od 19 kW do 500 kW. Na wszystkie kotły z podajnikiem udzielamy 4 lata gwarancji.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: Kotło-Pol

Firma powiązana:

KOTŁO-POL Banasiak Zbigniew

Telefon 62 761 75 00, tel./faks 62 761 76 00
www.kotlopol.pl
banasiak@kotlopol.pl

KOTŁO-POL Banasiak Zbigniew