Aktualności

Łupek - materiał z bogatą tradycją prezentuje PIZARRAS

11.08.2015

Naturalny łupek dachowy ma długą i bogatą tradycję w Europie Zachodniej. Już od XVIII w. był stosowany we Francji, Anglii czy Hiszpanii jako pokrycie dachowe. W Polsce był mało znany. Wysoka cena oraz kłopotliwy i kosztowny transport łupka nie sprzyjały jego popularyzacji. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat sytuacja uległa poprawie, a nasza firma miała w tym swój duży udział.

Już od 15 lat aktywnie działamy na rynku pokryć dachowych. Jako pierwsi w Polsce zaczęliśmy oferować łupek z najlepszych jakościowo złóż z Hiszpanii. Początki działalności nie były łatwe. W tamtym czasie łupek jako pokrycie dachowe nie był w Polsce powszechnie znany. Niewielu inwestorów, architektów widziało w nim potencjał. Tylko nieliczni wykonawcy podejmowali się układania łupka na dachach. W związku z tym, postawiliśmy sobie za cel popularyzację łupka wśród inwestorów, wykonawców oraz architektów. W paru słowach opiszemy te działania.

Jak Pizarras popularyzuje łupek dachowy?

Szkolenia

Rozpoczęliśmy działania, które miały na celu popularyzację łupka jako pokrycia dachowego, jego walorów estetycznych, ale przede wszystkim funkcjonalnych. Promowaliśmy łupek poprzez organizowanie szkoleń skierowanych do wykonawców. Nasi specjaliści dzielili się wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawidłowego postępowania przy montażu łupka. Prowadzili również szkolenia produktowe podczas, których uczestnicy poznawali nowe produkty łupka naturalnego. Zrealizowaliśmy wiele szkoleń dla architektów m.in. w Szczecinie, Bydgoszczy, Radomiu, Warszawie. Nawiązaliśmy owocną współpracę z wieloma biurami architektonicznymi.

Targi

Mając na uwadze propagowanie łupka wśród inwestorów i architektów wielokrotnie uczestniczyliśmy w lokalnych i ogólpolskich targach budowlanych m.in. Budma. Podczas targów nawiązaliśmy liczne kontakty z kontrahentami, a to pozwoliło nam poznać zmieniające się potrzeby i oczekiwania rynku oraz ocenić zainteresowanie łupkiem jako pokryciem dachowym.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcie: PIZARRAS

Firma powiązana:

PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o.

Telefon 22 830 72 70
www.pizarras.pl
handlowy@pizarras.pl

PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o.